Lenovo Ideapad Z500 Klavyeme Kola Döküldü

Merhabalar.  Lenovo Ideapad Z500 laptopumun klavyesine kola döktüm. Büyük bir kısmına döküldü allahtan laptopa bir zarar gelmedi ve space tuşu hariç diğerlerine bir şey olmadı. Space tuşu çalışıyor fakat yapış yapış olduğu için basarken zorlanıyorum esnekliğini kaybetmiş durumda. Donup kalıyor basıp basmadığımı anlayamıyorum. Büyük ihtimalle şekerden yapış yapış oldu tuşun altı. Space tuşunu çıkarsam geri takabilirmiyim? Klavyeyi komple sökmek istemiyorum çünkü internetten baktım klavyeyi çıkarsamda tuşun alt kısmına ulaşamayacağım. Tuşu direk çıkarır temizlersem tekrar yerine takabilirmiyim? Teşekkürler.

buketmaden buketmaden (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ben bir defasında bir tuş (harf) çıkarmiştım. Geri takmak için yarım günden fazla uğraş verdim ve bir dahada böyle hataya düşmemeyi öğrenmiş oldum. Fakat ben genç biri değilim ve gözlerimde doğru dürüst görmez.

    Laptop LG markaydı.

    Şimdi sen karar ver :-)

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Lenovo ideapad z500 'de sadece tuşu sökmenizin yeterli olacağını düşünmüyorum. Kola oldukça yapışkan ve akışkan olduğu için tuş takımını içine iyice sızmış olabilir.

      Komple klavyenin çıkarılmasında fayda var. Elbette dökülen miktar az ise buna gerek kalmayabilir.

      Fakat aşağıdaki video size yardımcı olacaktır. En azından tuş yapısı nasıl, nasıl sökülür fikir verecektir. Video Lenovo IdeaPad U310 için fakat yanlış hatırlamıyorsan Lenovo ideapad z500 tuş takımı ile aynı tuş takımına sahip.

      http://www.youtube.com/watch?v=wsL1G9Jr9mM Bu konularda tecrübeniz yoksa, bilien birilerinden yardım almanızda fayda var aksi takdirde çok zorlanabilirsiniz.

      Laptop tuşu değiştirmek, sökmek ve takmak ciddi eziyet haline dönüşebilir.

      Komple klavyeyi sökmek isterseniz burada  Lenovo ideapad z500 klavyesi nasıl sökülür videosu mevut.

      Tekrar söylemekte fayda görüyorum, teknik konularda tecrübeniz yoksa birinden destek almanızda fayda var.

      cemkara cemkara (4215)