Lenovo idepad Z560 Bios şifresini unuttum, ne yapabilirim?

Başlıkta yazdığım gibi Lenovo idepad Z560 Bios şifresini unuttum. Nasıl bios şifresini sıfırlarım, resetlerim?

Unutulan Lenovo idepad Z560 Bios şifresini kaldırmak için bir program var mı?

arda arda (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Lenovo bilgisayarlarda Bios yani Supervisor şifresi Bios işlemlerinin parola ile koruma altına alınmasını sağlar.

    Eğer lenovo ideapad bilgisayarınızın parolasını unuttuysanız durum gerçekten hiç iç açıcı değil. Çünkü durum lenovo idepad anakartının değişmesini gerektiriyor.

    Eğer Lenovo ideapad bilgisayarınızın Supervisor password (BIOS password) unuttuysanız sizin yapabileceğiniz bir işlem malesef yok.

    Lenovo bu durumda Lenovo ideapad  dizüstü bilgisayarın anakartını değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      bende aynı sorun var dsayli yardımcı olursan sevinirim

      ercan0202 ercan0202 (1)