Lenovo laptop açılış ekranında kalıyor ne yapmam lazım ?

Herkese merhabalar, Lenovo laptop açılış ekranında lenovo logosunda kalıyor ileri gitmiyor. Ayrıca ne NOVO tuşu ile nede kısa yolları ile BİOS'a da giriş yapamıyorum. BİOS'a ulaşım da sağlayamıyorum. Bir türlü çözüm üretemedim. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Denediğim çözüm yöntemleri ise ;

  • HDD değiştirdim (sıfır kurulum)
  • Ram değiştirdim,
  • BİOS sıfırlama (Pil çıkarma ile)
  • Başka bilgisayarda kurulum yapıp drivelerı takıp diski bilgisayara taktım yine olmadı.

Geriye kafamda Anakart var fakat emin değilim, bu noktada bilgisi olan bir arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim.

** Sorun bilgisayara başka bir bilgisayardan SSD söküp taktım içi kurulu bir ssd idi ilk açılışta açtı SSD ile sorun yoktu fakat kendi diskine dönünce bu duruma geldi.

sozmen sozmen (8)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Herkese merhaba sorunu çözdüm. darkcrak yardımcı olmaya çalıştı sağolsun ama başka bir şekilde çözüldü sorun. BIOS Brick olmuş Phoenix Wincrisis ile BIOS onarımı yaptım ve düzeldi bu sorunu yaşayanlara yardımcı olur belki. Çözüm yolunu yabancı bir kaynaktan buldum. Teşekkürler

    sozmen sozmen (8)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Keşke nasıl yaptığını da yazsaydın. darkcrak 3 yıl önce

    İlk olarak sorununu güzel bir şekilde anlattığın için teşekkür ederim.

    Sorununa gelecek olursak, bilgisayarının HDD'sini veya SSD'sini değiştirdikten sonra mı bu sorun oldu?

    Bu arada anakarttan kaynaklancağını düşünmüyorum çünkü bilgisayarına görüntü vs. geliyor fakat açılış ekranında takılıyor ve buda HDD veya SSD'de sorun olduğu anlamına geliyor diyebilirim veya windows sürümünde. Bana sorarsan HDD veya SSD'ni başka bir bilgisayara takıp ona Windows 10 kur ve bilgisayarına tak.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Merhabalar, biraz anlatım bozuklukları ve yanlış cümleler olmuş kusura bakmayın. Evet bilgisayarımda HDD vardı ve SSD taktım. Sonrasında NOVA tuşu işlevini kaybetti. Klavye kısa yolları ile de BİOS'a giremiyorum. Sonrasında önceden çalışmakta olan HDD geri taktım ve Lenovo ekranında ileri gidemedim. Dediğiniz yöntemi denedim. Sıfır bir HDD diske başka bir bilgisayarda Windows 10 kurdum ve sorun yaşadığım bilgisayara geri taktım. Ama yok çözüm olmadı. Bu sorun beni biraz sinir etti. Bir türlü bu sorunu aşamadım. Hatta Windows 7 ile denedim ve driverları manuel olarak başka bilgisayarda tek tek elle yükledim yine sonuç yok. Sorun çok karmaşık bir hal almaya başladı. sozmen 3 yıl önce
    • :/ bazı lenovo bilgisayarların sol tarafında format için bir düğme oluyor o var mı bilgisayarda @sozmen darkcrak 3 yıl önce
    • Bilgisayarının tam modeli ne? @sozmen darkcrak 3 yıl önce
    • Evet NOVA tuşu dediğimiz tuş (BİOS ve Recovery açılması için) var evet fakat işlevini kaybetti. Tam modeli LENOVO Z5070 CORE i5 4210U. sozmen 3 yıl önce