Lenovo laptop açılmıyor

Arkadaşlar bugün format atarken biosa girmem gerekiyotdu. Lenovolarda bilirsiniz bios tuşu diye bi zıkkım var. Onu iğne ile çalıştırırken birden güç kesildi ve bidaha çalıştıramadım. Güç ışığı yanmıyor ve novo ilede çalışmıyor acil yardım bekliyorum şimeiden teşekkürler..

ugur34 ugur34 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhabalar,

    1. Laptopta USB aygıtı falan bağlıysa çıkarın. sıkıntı yaratabilir.
    2. Laptopun adaptörünü fişten, ve laptoptan çıkarın
    3. Laptoptaki Bataryayı çıkarın arkasında olan şeyi.
    4. İşlem tamadır şimdi. Açma kapama / Power tuşuna 10-15 saniye basılı tutun.
    5. Sonra 15-20 Dakika bu şekilde bekletin.
    6. Laptopun Adaptörünü Bağlayın
    7. Laptopun Bataryasını takın 20-25 Dakka şarj olmasını bekleyin.
    8. Laptopu Açmaya çalışın.

    AÇILMADIYSA BURAYA YAZ DAHA FAZLA ÇÖZÜM SUNAYIM.
    AÇILDIYSA BELİRT BURDA

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Laptop ideapad300 modeli. Laptobun bataryası komple mandallı değil gömülü. Bugün komple pc yi söktüm malesef pili çıkaramadım klavye işlemci ne var ne yok temizledim içini pili çıkaramadım ama dediklerinin hepsini yaptım hala olmadı ama .s ugur34 6 yıl önce
    • Yarın sabah cevaplıyacağım @ugur34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • Tamam teşekkürler ugur34 6 yıl önce
    • Açma kapama düğmesine 20 saniye basılı tut, bırak 10 dakka bekle, sonra şarja tak 25-30 dakka şarjda kalsın öyle açmayı dene nvidiagtx 6 yıl önce
    • @ugur34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • eğer olmassa yapacak birşey yok garantisi varsa garantiye ver, yoksa teknik servise götür. uzaktan yapılmaz bu. geçmiş olsun. nvidiagtx 6 yıl önce
    • Dediğim gibi onları denemiştim teşekkürler ugur34 6 yıl önce
    • önemli değil çözümler aklıma gelirse sunarım . nvidiagtx 6 yıl önce