Lenovo laptop düşük FPS sorunu

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y700-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128-ssd-15-6-4gb-w10.html

Yukarıda verdiğim linkteki bilgisayarı kullanmaktayım. Aldığım günden beri oyunlarda düşük FPS sorunu yaşıyorum. Bir çok çözüm denedim, kaç kez format attım ama olmadı. Driverların hepsi güncel. Oyunlar Intel'in ekran kartını kullanıyor ondan olabileceğini düşündm ama onunla da alakası yok oyunlar NVIDIA kartını kullanıyormuş. Yaşadığım bu oyunlarda FPS düşmesi sorununu nasıl çözebilirim?

Bazı oyunlarda aldığım FPS'ler şu şekilde:

GTA 5: 50 - 60 FPS

Dying Light: 25 - 45 FPS

CS:GO: 45 - 60 FPS

Minecraft: 120 - 130 FPS

Amnesia adlı oyunu bile zerre oynayamıyorum çünkü 12 FPS falan alıyorum. Benim anlamadığım şey ise GTA 5'te 50 FPS civarı alırken CS:GO'da neden 100 FPS civarında alamıyorum? Vysc  mi ne FPS sabitleyiciyi de kapatmama rağmen bu sonuçları elde ediyorum.

leksan leksan (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    don't starve together denilen oyunda ise 45-50 fps arası alıyorum

    leksan leksan (1)
    5 yıl önce cevaplandı

      Garantiye gönder garantisi devam ediyorsa hiç uğraşma.

      infinity infinity (402)
      5 yıl önce cevaplandı

      • işte onun haricinde yapabileceğim bir şey varmı diye soruyorum leksan 5 yıl önce