Lenovo Laptop Oyunlarda Kitlenme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayarım Lenovo Laptop, 1 - 2 Ay öncesine kadar bir sıkıntısı yoktu ama bi' gün akşam PC'yi açık unutmuştum ve laptop çok sıcaktı, kapatıp biraz soğumasını ve kendine gelmesini bekledim. Soğuduktan sonra laptop'u açtım bi' sıkıntısı yoktu ama CS'ye girdiğimde oyun çökmüştü 1 - 2 kez daha tekrarlandı. Sonra laptop zor açılmaya başladı, mesela açıyorum lenovo yazısı geliyor bilgisayarın açılmasının arasında ki siyah ekranda kalıyor veya şifre girmemi istediği yerde kitleniyor ve vantilatör fazla çalışmaya başlıyor. En sonunda kendini kapatıyor. PC'yi açabildiğimde oyunları ben normalde AMD ekran kartından oyunyorum ve mavi ekran vermeye başladıktan sonra işlemcinin dahili GPU'suna geçtim ve artık mavi ekran vermemeye başladı, ekran kartından olabilir diye düşünüyorum ancak laptop diye değiştiremiyorum. Format atmayı denedim ve bilgisayarı temizledim ama sorun hâlâ devam ediyor.

Dizüstü Bilgisayarımın Özellikleri:

  • i5 8. Nesil
  • AMD Radeon 520
  • Windows 10
canee canee (1)
3 yıl önce sordu

  • Termal macununu en son ne zaman değiştirdin? En son temizliğini ne zaman yaptın bilgisayarının? darkcrak 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Hangi Vantilatör? Laptop'a USB ile bağlanıldığı küçük vantilatör'mü yoksa Büyüklerden mi? Aynıprize mi takılılar? BIOS'tan sıcaklıklara bak. HDD/SSD bağlantısını tekrar yap.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • vantinatör dediğim pc nin kendi soğutucusu yazdıktan sonra fark ettim o yazım hatasını :p canee 3 yıl önce
  • Isınıyor olabilir birden hızlanıyorsa. Sıcaklıkları knotrol et. @canee hydra 3 yıl önce
  • @canee hydra 3 yıl önce
  • Nasıl ölçtğn sıcaklıkları? @canee hydra 3 yıl önce
  • derece ölçer ile ölçtüm ve bu ölçümüm soğutucunun hızlanmaya başladığı zamana ait canee 3 yıl önce
  • Derece ölçer sadece dış sıcaklığını ölçer, benim dediğim programlar ile sensörlerden ölçülen sıcaklık yani HWMonitör, MSI afterburner gibi programlar kullanarak sıcaklığını ölç. @canee hydra 3 yıl önce
  • pc açılmadığı için ölçemiyorum yoksa o programları kullanıyordum zaten ölçmek için :p canee 3 yıl önce
  • vaktini ayırdığın için sağol tamirciye götürdüm ve hard disk in bozulduğunu öğrendim ne kadar düzgün bir veri alışverişi yapamasakda yardım etmek için zaman harcadın tşk canee 3 yıl önce
  • Uzaktan sistem parçalarını kontrol edemediğim için net bir şekilde yardımcı olamadım. Sistem açılsaydı diğer parçaları test ettirecektim sana. @canee Rica ederim. hydra 3 yıl önce