lenovo pil göstergesi sıfırlama

Eğer Lenovo laptop pili şarj olmuyorsa, pil şarj yüzdesi alt  %10, %20, %30, %40, %50 gibi seviyelerde kalıyor ve şarj olmuyorsa, lenovo pil göstergesi sıfırlama işlemi yapmanız gerekebilir.

Bu işlem Lenovo G460, Lenovo IdeaPad Y460, Lenovo Y560Lenovo Ideapad Z500, Lenovo Ideapad Y500​, Lenovo Ideapad Y510p modellerine uygulanabilir.​

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo pil göstergesi sıfırlama, lenovo Energy Management / Enerji Yönetimi ile yapılır. Ekran görüntüleri Lenovo laptop modeline göre değişebilir.

    Fakat temel prensip aynıdır. Lenovo pil göstergesi sıfırlama işleminde Lenovo laptop prize takılı olmalıdır.
    Lenovo pil göstergesi sıfırlama işleminde bilgisayarını işten çekmeyin, pilini sökmeye çalışmayın.

    Lenovo pil göstergesi sıfırlama bir kaç saat sürebilir.

    Lenovo laptop bilgisayarınızın içinde Energy Management / Enerji Yönetimi adında bir yazılım bulunuyor.

    Bu yazılıma saatin oradaki sağ köşedeki menden ulaşabilirsiniz. Yıldız şeklinde bir sembolü vardır.lenovo pil enerji yönetimi

    uygulamayı çalıştırın. Energy Management içerisinde ayarlara girin

    Lenovo enerji yönetimi ayarlar

    Daha sonra pil sıfırlama denilen işlemi gerçekleştirin. Battery Gauge Reset yazının yanındaki Starttıklayın.

    Lenovo enerji yönetimi pil sıfırlamaLenovo pil  göstergesi sıfırlama

    Eğer Lenovo laptop pili şarj olmuyorsa, pil şarj yüzdesi alt  %10, %20, %30, %40, %50 gibi seviyelerde kalıyor ve şarj olmuyorsa, lenovo pil göstergesi sıfırlama işlemi yapmalısınız.

    Sıfırlama işleminden sonra sorun hallolmuyorsa sorun donanım kaynaklıdır ve Lenovo serviside götürmeniz gerekir.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)