Lenovo Z 580 Dizüstü Bilgisayar Bios şifresi nasıl sıfırlanır?

Merhaba Uzmanım.Net Çalışanları.

Kullanmakta Olduğum Bilgisayarımın Biosu Maalesef Şifreli, Bu Şifreyi Bir Türlü Kaldıramıyorum. Bios pilini Bile Söküp Taktım Fakat Sıfırlanmadı. Update Sürümüm İse Son Sürüm İle Güncelli. Başka Ne Yapa Bilirim ? Kaldırıp Atacağım Pc Yi (:

silence silence (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bios Şifresi unuttuysaniz mecbur sifirlamaniz gerekiyor.

    Laptoplarda bu durum daha  zor olabiliyor.Nitekim Toshiba marka bir laptop da sifre sifirlamak icin laptop içini açarak iki iletken devreyi birbirine temas ettirerek sifirladigimi hatırlıyorum.

    Ama YouTube üzerinden bakildigina gore sizinki biraz daha basit görünüyor. Su iki durumu yerine getirin.

    • Laptop bataryasini sökün. Eğer batarya tümleşik ise laptob içini açın ve anakarta bağlı olan soketini çıkartın.
    • Laptobun bios pilini çıkartın.

    Bu iki durum yapıldıktan sonra ne olur ne olmaz diye 5-10 dk bekleyin. Sonra tekrar taktiginizda biosun fabrika çıkışı sıfırlanmış olarak gelmesi gerekiyor.Olmazsa süreyi biraz daha uzatarak bekleyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    4 yıl önce cevaplandı

      Şifreyi siz mi oluşturdunuz .? Yoksa zaten varmıydı .?

      Windows'a erişiminiz var mı ?

      hydra hydra (3800)