Lenovo Z50-70 840M i7 8gb RAM düşük fps sorunu

Selam uzmanım.net. Elimde lenovo z50-70 bir laptop var ve arkadaşım GT740M ekran kartı ile CS:GO  da 150-200 fps arası alırken ben 60-80 arası bir fps alıyorum. İkimizinde ayarları ULTRA da hepsi ve vSync ler kapalı. Format attık geçmedi. Windows 10 kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce cihazı servise gönderdik ve 5 günde anakartta arıza var diyip tamir ederek geri yolladılar. Bilgisayar eskiden çok ısınırdı fakat fanı deli gibi çalışıyor ve hiç ısınmıyor. Ancak fps sorunu hiç değişmedi. Sorun nerden olabilir? Arkadaşım lolde 250 fps civarı alırken ben 130 fps civarı alıyorum.

alpucr1 alpucr1 (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benimde GT840m var bende lolde 90-150 arası fps alıyorum . Arkadaşının nasıl o kadar yüksek fps aldığını merak ettim doğrusu .Driver'in güncel değilse güncelle . Bilgisayarına zaten format atmışşın servise de göndermişşin bi sorun yok . 64bit ekran kartlarından çok fazla performans bekleme fakat bu yazdığımız  fps değerleri de yeterince iyi zaten . Bunu kafana takmaya gerek yok bilgisayarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum .

    Ayrıca 740m lerin 128bit olanları var. arkadaşının belki ekran kartı 128bittir.Daha yüksek performans alması normaldir.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Acaba işlemcinizi öğrenebilir miyim? Ayrıca ilk aldığım zamanlarda bir kaç ay çok daha yüksekti FPS. alpucr1 7 yıl önce
    • @alpucr1 i7 4500u 3.1 Ghz blackheaven 7 yıl önce