lenovo z500 ağ bağlantı sorunu

Lenovo z500  laptopumda sürekli wifi bağlantı sorunu yaşıyorum.

 Ağ bağdaştırıcım atheros atheros 9485wb-eg.

Sürekli kesiliyor zor bağlanıyor veya bağlanmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Evimde başka laptop bilgisayar yok telefon ve tv de ağa bağlanıyor onların bağlatısını kesmem sorunda bir değişiklik yapmadı. Sorunun ağ bağdaştırıcıda olduğunu düşünüyorum çünkü farklı sürücüler kullandığımda bağlantı GÜCÜNDE DEĞİŞMELER OLDU FAKAT SORUNU ÇÖZMEDİ.GEÇİCİ OLARAK AĞ BAĞDAŞTIRICISINI KAPATIP AÇINCA BAZEN DÜZELİYOR.

veterinerhekim veterinerhekim (16)
10 yıl önce sordu

  • Evinizde başka kullandığınız laptop yada kablosuz ağ kullanan bir bilgisayar varmı ? berk 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

arkadaşlar bu gun sorunu çözdüm.Pcdeki virus proğramı bu soruna neden oluyormuş ''Mcafe'' kaldırdığım zaman uzunca bir süre herhangi bir sorun yaşamadım.Mcafe lenovo z500 lerin üzerinde kurulu bir şekilde geliyor.

veterinerhekim veterinerhekim (16)
10 yıl önce cevaplandı

  • Geri bildirim için teşekkürler hakan 10 yıl önce

Lenovo sitesinden Lenovo z500 wireles en son sürücülerini yüklediğinizi varsayarak yazıyorum.

Başka cihazlar ile bu kablosuz ağda kopya sorununuz olmadığını da varsayıyorum.

Lenovo, Lenovo z500 Wireless sorunu için bir kaç çözüm önermiş:

Wireless sürekli kopuyor çözüm önerisi:

  1. Kablosuz ağa bağlıyken Kablosuz ağ bağlantı işaretini sağ tuşla tıklayın, Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç (Open Network And Sharing Center) tıklayın.
  2. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir (Change Adapter Settings) Tıklayın.
    Lenovo z500 wireless
  3. Ağa bağlı olan bağdaştırıyı sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine (Properties )girin.
  4. Daha sonra Yapıladır (Configure) seçin.
    Lenovo z500 wireless yapılandır
  5. Gelişmiş sekmesini tıklayın.
  6. İletim Gücü (Transmit Power) En yüksek (Highest) seçin.
    Lenovo z500 wireless sorunu
  7. Güç Yönetimi (Power Management) tıklayın.
  8. Bilgisayar güç tasarrufu için bu aygıtı kapatmasına izin ver (Allow the computer to turn off this device to save power) işaretini kaldırın.
  9. Tamam tıkladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemden sonra bilgisayarınızda sorun devam ediyorsa, Adsl modem ile bağdaştırıcınız arasında bir uyum sorunu olma ihtimali var.

Adsl modeminiz varsa Firmware güncellemesini yapın.

Windows 8 ile kablosuz ağdan kopma sorunu yaşıyoranız http://uzmanim.net/soru/windows-8-surekli-kablosuz-agdan-kopuyor/1268 çözümü gözden geçirebilirsiniz.

Mümkünse  Lenovo z500 bilgisayarınızı başka bir modem ile test edebilirsiniz.

hakan hakan (15394)