LENOVO Z500 EKRAN KARTINI GÖRMÜYOR

Bilgisayarıma format attım daha sonra bilgisayarı açınca gt 740m ekran kartımı görmüyor aygıt yöneticisine girdiğimde sadece intel hd graphics 4000 gözüküyor ekran kartım çıkmıyor ( hata işareti yok hiç gözükmüyor ) yüklemeye çalışıyorum yüklenmiyor hata veriyor invidia denetim masası zaten yok sağ tıklayıncada gözükmüyor. Ekran kartının yanmış olma ihtimalini düşündüm ancak formattan sonra durup dururken oldu.Tekrar format attım yine düzelmedi.Yardım.

lenovoz500 lenovoz500 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    nvidia geforce ekran kartını önce siteye bilgisayarınızı tanıtın sizin bilgisayarınıza uyumlu olanı bulur ve indirin kurulumunu yapın burdan indirin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Denedim olmuyor tanımıyor lenovoz500 7 yıl önce

    Sürücü çakışmasından yada donanımsal sorundan dolayı görünmüyor olabilir. 0212 912 01 34 numaralı telefondan Lenovo Çağrı Merkezinden yardım alabilirsiniz.

    yada kendiniz de aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu tanılayabilirsiniz.

    Öncelikle Aygıt yöneticisinde Görünüm penceresinden Gizli aygıtları göster seçeneğine tıklayın.

    Görüntü bağdaştırıcılarında sönük bir şekilde Nvidia ekran kartınız görünüyorsa. Bios güncellemesi yapmayı deneyin.

    Z500 Bios dosyasını indirmek için tıklayın.

    Not: Biosu güncelleyebilmeniz için bilgisayarınızın en az %30 şarjı olması gerekmektedir.
    Not:  Her ihtimale karşı verilerinizi yedekleyin.

    İndirilen dosyayı çift tıklayıp çalıştırın karşınıza gelen uyarı mesajını kabul edin. Bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Yeniden başlama sırasında Biosunuz güncellenecektir. Bu ekranda bilgisayarına herhangi bir müdahalede bulunmayın.

    Bios sorunsuz bir şekilde kurulduğunda İşletim sisteminiz açılacaktır. Aygıt yöneticisinden sürücünüzü tekrar kontrol edin. Normal bi şekilde görünüyorsa sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

    ogzkzu ogzkzu (286)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Gizli aygıtları gösterde çıkmıyor,bios güncellemeyi de denedim güncel dedi lenovo çağrı merkezinide aradım çözüm bulamadılar.Donanımsal olma ihtimali yüksek sanırım. lenovoz500 7 yıl önce
    • Merhaba @lenovoz500 Donanımsal olma ihtimalide var tabi öncelikle emin olmak gerekiyor. Emin olmak için şu adımları gerçekleştirin. Biosa girin. Configration menüsünden Bios Backflash menüsünü Enabled olarak değiştrin sonra yapılan değişiklikleri kaydedin. Windows açıldıktan sonra tekrar bios kurulumunu yapın bu sefer bios kurulumu yapacaktır. Bios güncellemesi tamamlandıktan sonra tekrar Nvidia ekran kartınızı aygıt yöneticisinden kontrol edin. Aygıt yöneticisinde hala görünmüyorsa yüksek ihtimalle probleminiz donanımsal. ogzkzu 7 yıl önce