lenovo z500 ideapad bağlantı sorunu

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine lenovo z500 ideapad aldım.

Arkadaşım demişti yeni oyunlara oynanabilir hani iyi ekran kartı falan diye.

Şimdi soruna geliyorum arkadaşlarla yapay ağ kurup counter strike 1.6 oynuyoruz  yani basit bir oyun ağa bağlanıp oyuna giriyorum  tahmini 3-4 kere oynadıktan sonra bağlantı sorunu diyor  donuyor ve oynayamıyorum ama sürekli bağlantı sorunu diyip oyun donuyor.

Anlamadım sorun ne  başka hiçbir bilgisayar yapmıyor sadece benim bilgisayar donuyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

rambo rambo (1)
10 yıl önce sordu

  • sorun sadece oyun oynarken mi oluyor? hakan 10 yıl önce
  • Bağlantı sorunu wireles veya internetten değil.. oyunu internetten oynamıyoruz yapay ağ kurup oradan oynuyoruz..oyuna girdimde 3..4 oyun sonra sadece benim bilgisayar donuyor.... normal wireless cok iyi çekyor bağlantı kopmuyor.. sadece oyunda oluyor bu sorun.. rambo 10 yıl önce
  • Bununla ilgili neler yapılabilir yazacağım. hakan 10 yıl önce
  • Hakan bey yardimcı olursanız cok sevinirim bilgisayarı yeni aldım anlamadım sorun ne? rambo 10 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Lenovo z500 kablosuz ağ sorunu yaşıyorsanız şu işlemleri deneyebilirsiniz:

Lenovo sitesinden Lenovo z500 wireles en son sürücülerini yüklediğinizi varsayarak yazıyorum.

Başka cihazlar ile bu kablosuz ağda kopya sorununuz olmadığını da varsayıyorum.

Lenovo, Lenovo z500 Wireless sorunu için bir kaç çözüm önermiş:

Wireless sürekli kopuyor çözüm önerisi:

  1. Kablosuz ağa bağlıyken Kablosuz ağ bağlantı işaretini sağ tuşla tıklayın, Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç (Open Network And Sharing Center) tıklayın.
  2. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir (Change Adapter Settings) Tıklayın.
    Lenovo z500 wireless
  3. Ağa bağlı olan bağdaştırıyı sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine (Properties )girin.
  4. Daha sonra Yapıladır (Configure) seçin.
    Lenovo z500 wireless yapılandır
  5. Gelişmiş sekmesini tıklayın.
  6. İletim Gücü (Transmit Power) En yüksek (Highest) seçin.
    Lenovo z500 wireless sorunu
  7. Güç Yönetimi (Power Management) tıklayın.
  8. Bilgisayar güç tasarrufu için bu aygıtı kapatmasına izin ver (Allow the computer to turn off this device to save power) işaretini kaldırın.
  9. Tamam tıkladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemden sonra bilgisayarınızda sorun devam ediyorsa, Adsl modem ile bağdaştırıcınız arasında bir uyum sorunu olma ihtimali var.

Adsl modeminiz varsa Firmware güncellemesini yapın.

Windows 8 ile kablosuz ağdan kopma sorunu yaşıyoranız http://uzmanim.net/soru/windows-8-surekli-kablosuz-agdan-kopuyor/1268 çözümü gözden geçirebilirsiniz.

Mümkünse  Lenovo z500 bilgisayarınızı başka bir modem ile test edebilirsiniz.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce cevaplandı

    Ekran kartı nasıl güncellenecek bilgi verebilir misiniz ama bilgisayarı alalı  1 ay oldu zaten  sürücü indirmeye  gerek var mı?

    rambo rambo (1)
    10 yıl önce cevaplandı

      Sorun oyun sırasında donma ise, yapılacak bir kaç tane işlem var.

      1. Öncelikle ekran kartını güncelleyin.
      2. Daha sonra ağ kartının en son sürüm sürüyücülerini yükleyin.

      Donanım sürücülerindeki bir hata bu tür sorunlara yol açabilir. Donanım sürücülerinizi mutlaka sırası ile güncelleyin.

      Mümkünse doğrudan lenovo'dan değil de üreticinin sitesinden indirin. Örnegin Nvidia sürücüleri için

      Nvidia sürücü indir adresini kullanın.

      Bu işlemlerden sonra bilgisayarıza genel bir kontrol yapmanız gerekiyor.

      Eğer bilgisayarınızda Malware, virüs benzeri zararlı yazılımlar varsa bunları önce temizlemelisiniz.

      1. Adım Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapma
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

      2. Adım Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırma.

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

      3. Adım: Dr Web ile tarama

      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

      cemphp cemphp (651)
      10 yıl önce cevaplandı

      • Ekran kartı nasıl güncellenecek bilgi verebilir misiniz ama bilgisayarı alalı 1 ay oldu zaten sürücü indirmeye gerek var mı? rambo 10 yıl önce
      • Ekran kartınız intel mi nvidia mı? Birden fazla gelen msajlarınızı silin lütfen. hakan 10 yıl önce