Lenovo Z500 laptopu sökerken vidadan ses çıkıyor

Merhaba kolay gelsin. Lenovo Z500 laptopu sökerken bu şekilde ses çıkıyor, vida dönüyor ama çıkmıyor. RAM takmak için açmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

VİDEO: https://vimeo.com/245524435

ibrhm06 ibrhm06 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    eğer açılmıyorsa Bilgisayarcıya veya servise götürün durunuzu anlatın onkar takabilirler.

    ek ücret alabilirler

    size önerim fazla kurcalamayın. her an bozykabilir vb..

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hocam tek bir vida kaldı :) bu sorun acaba neyden dolayı kaynaklanabilir. Anlam veremedim. ibrhm06 6 yıl önce

    Vida veya yuvası yalama olmuş gibi görülüyor.

    Diğer vidalar çıktığına göre (bir cevap mesajı altında çıkartamadığın tek vida kaldığını belirtiyorsun) çıkmayan vida için kapağı biraz zorlayarak çıkartma yönünde arala ve çıkmayan vida yakınlarından ara yere bir bıçak veya tornavidayı sokarak (fazla içeriye sokulmamalı, az bir şey sokulmalı) kapağı açma yönünde fazla güç vermeden kaldırmalı, bir yandan bunu yaparken  diğer yandan bir tornavida ile çıkmayan vidayı çıkartma yönünde döndürmeye devam etmeli (Bunları tek başına yapmakta zorlanırsan bir başkasından sana yardım etmesini isteyebilirsin. İki kişi olunursa daha kolay yapılır). Bu şekilde çıkartmakta zorlanılan kapağı çıkartma yönünde kanırtma (üste doğru hafiften zorlama) ve çıkmayan vidayı çırkartma yönünde tornavida vasıtasıyla çevirme işleri birlikte yapılırsa vida çıkacak ve kapak açılacaktır şeklinde tahmin ediyorum. Denemelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • tamam hocam deneyeceğim size durumu bildireceğim :) ibrhm06 6 yıl önce
    • Kolay gelsin :) @ibrhm06 temmuz 6 yıl önce
    • Sorunu çözdüm. Vida boşuna dönüyormuş kapağı kaldırınca kapak çok kolay bir şekilde çıktı. Çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar. ibrhm06 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun :) @ibrhm06 temmuz 6 yıl önce