Lenovo Z500 Windows 10 touchpad sorunu, çalışmıyor sorunu nasıl çözülür?

Windows 10 kurduktan sonra Lenovo Z500 PC' imde  touchpad çalışmıyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim?

draby draby (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba Windows 10 kullanan birçok kişide touchpad şikayeti duydum.Sanırım bir çeşit uyumsuzluk söz konusu.Üreticiler web sitelerinde Windows 10 için bir driver yayınlamış olabilirler.Ordan Windows 10 sürücüsünü indirip kurmanız gerekiyor.Ayrıca bir kullanıcı Windows update üzerinden güncelleme ile sorunun çözümü olduğunu söylemiş.Yakın zamanda size de bir güncelleme gelebilir.Kontrol edin belki de gelmiştir.

    Çözüm 2: Bir sitede çözüm olarak aşağıdaki adımlar söylenmiş.Bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

    • Sol alt köşedeki Başlat, sonrasında da Ayarlar'a tıklayın
    • Karşınıza çıkan menüdeki Cihazlar butonuna tıklayın
    • Sol kısımda bulunan Fare ve Dokunmatik Yüzey'e tıklayın
    • En alt kısımdaki Ek Fare Seçenekleri'ne tıklayın
    • Pop-up olarak karşınıza Fare Özellikleri çıkacak, en sağ kısımdaki ELAN bölümüne tıklayın
    • Elan Smart-Pad yazısının üstüne tıklayarak altındaki Aygıtı Etkinleştir'e tıklayın
    • TouchPad'iniz artık kullanılabilir durumda
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      çok teşekkürler.sorun çözüldü...

      draby draby (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Evet Sorunu hala çözemeyenler için yazıyorumki bendede aynı sorun vardı ve çözdüm..

        Aygıt Yöneticisi - İnsan Anabirim Aygıtları - HID uygun Dokunmatik ekran ( Sizde farklı yazabilir touch falan diye )

        devre dışı bırakın sorun çözülmüştür.

        ehnera ehnera (1)