Lenovo Z510 laptopum şarj olmuyor

Laptopum son günlerde şarj almıyor. Şarj yüzdesi 0 ve 10 arasında gidip geliyor, daha fazla artmıyor. Garantisi de yok, 3 yıllık falan...

Şarjı %0'da olduğu için oyunlarda çok fena FPS düşüşü oluyor, oynayamıyorum. Anca şansıma %1'e çıkarsa öyle oynayabiliyorum. Sabahtan beri %0'da hiç oyun oynayamadım. Şuanda servise verecek durumum yok, ne yapabilirim?

kullanici83650 kullanici83650 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şarj olayı başka fps düşüklüğü başka şeyler. İkisi birlikte düşünülecek şeyler değil.

    Ben şarj problemin ile alakalı olarak laptop bataryasının ömrünün bitmiş olduğunu düşünüyorum. Denemek için aynı marka model laptop bataryası bulabilirsin o deneme ile bunu açık olarak görebilir ve anlayabilirsin. Sonuç olarak bu probleminin çözümü için yeni bir batarya satın almalısın.

    Laptopındaki fps ve diğer sistem problemleri için PC'de genel kontrolleri ve bakımı yapmalısın:

    Windows işletim sistemlerinde hatalar nasıl düzeltilir, problemler nasıl çözülür (Sorun giderme), bakım nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Batarya ile ilgili aşağıdaki programı kurmayı deneyebilirmisin?

      https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/n15fu03w.exe

      ogzkzu ogzkzu (286)