Lenovo Z570 BIOS açılmama sorunu nasıl çözülür?

Lenovo Z570 laptop format atmak istiyorum ancak BIOS açılmıyor. Her zaman F2 veya F12 tuşları ile BIOS'a giriyordum ve format atıyordum artık bu tuşlar ile BIOS'a girilmiyor. BIOS pilini çıkarttıktan sonra iki saat bekledim ve yeniden taktım PC'i açtım sorun aynı. Böyle bir hata başından geçen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?

candan candan (4301)
3 yıl önce sordu

  • Windows sürümünüz kaç? darkcrak 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

BIOS'a UEFI yoluyla giriş yapmayı deneyebilirsin.

UEFI nedir? UEFI BIOS ayarları nasıl yapılır?

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

    @darkcrak yanlız UEFI  arayüze ulaşamıyorum windows açılmıyor siyah ekranda kalıyor cd veya usb takın diyor pc yeniden başlatın diyor bunları yapıyorum f2 veya 12 tuşları ile biosa girmeyi deniyorum aynı siyah ekran yine geliyor bunun bir yolu illaki vardır lakin bulamadım

    candan candan (4301)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bana özelden hata fotoğrafı atar mısın? darkcrak 3 yıl önce
    • Umarım düşündüğüm hatadır. darkcrak 3 yıl önce