Leptop ekranını kolonyalı mendille sildim, ekran berbat oldu

Bilgisayarımın (leptop) ekranını yanlışlıkla kolonyalı mendille sildim ve ekran berbat oldu.

Bu durumu düzeltebilmemin bir yolu var mı ?

mat7 mat7 (341)
5 yıl önce sordu

  • Eğer silerken fazla bir güç uygulayıp sildiysen ekranın zarar görmüştür. Söyle bir örnek vereyim sana eve gelen temizlikçimiz plazma tv'mizi silerken elinin ayarını kaçırmış ve ekranı pert etmişti. Eğer sildiğin noktlarda hep aynı şekilde iz varsa ve bu bölge hep böyle sabit duruyorsa artık yapacak bir şey yok ekran hasar görmüş. muvel 5 yıl önce
  • Ekranın saydamlığı gitti sanki üzerinde bir tortu var . Ve yan yan çizgiler sanki yağmur yağıyormuş gibi. ve sisli gibi. Fazlada güç uygulamadım aslında . @muvel mat7 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Ben de çoğu zaman kolonyalı mendille silerim. Berbatlıktan kastın ekranda mendilin izi leke olarak kaldıysa, kuru bir peçeteyi al ve hafif ıslat. Sonra suyunu sık. Onun o hafif ıslaklığıyla o lekeler geçiyor.

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • Sisli ve sanki çizik gibi ama çizik değil . Dediğinizi yapacağım. Geçerse çok dua edeceğim size. @farurhenho (8296) mat7 5 yıl önce
  • Denedim ama maalesef işe yaramadı.. Başka bir yol yokmudur acaba ? @farurhenho (8296) mat7 5 yıl önce
  • Arkadaşlar bu işin hiç bir çözümü yok mu ? Gerçekten çok zor durumdayım . Lütfen bana yardım edin . Varsa bu işin bir çaresi lütfen yazın. mat7 5 yıl önce
  • O zaman donanımsal bir hasar meydana gelmiş. Bilgisayarın servisiyle görüş @mat7 omercik 5 yıl önce
  • Ekran değişir mi ve ne kadara değişir sizce ?@farurhenho mat7 5 yıl önce
  • Bilgim yok @mat7 omercik 5 yıl önce