Leptop flex değişim sonrası görüntü

Merhaba biizm leptopun götüntü pır por gidip gelip beyazlaşıyodu, ekranı oynatarak doğru açıyı bulunca görüntü sabit kullanıyorsuk. Birgün sabah açtım simsiyah ekran, ekran ledi bile yanmıyor güç gelmiyor herlde flex kablosununsoydum bi kaç kablo kopmuş yenisini şipariş ettim bugün geldi, taktım yine simsiyah ekran hiç bi tık yok ama vga ve hdmı görümtü aliyorum aygıt yönetici harici vr dahili ekran kartlarını görüyor anlamadım neden gmrüntü gelmez bozuk flex kablosu kısadevre yapıp bi yerlerimi cortlattı acaba leptopda yeniydi 1.5 yıllık

kullanici809730 kullanici809730 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Donanımlarda ve her çeşit cihazda garanti süresi asgari iki senedir. Bunu bilmiyor olamazsın.

    Not: Orjinal kabloyu soymuşsun. Şimdi ne olur bilemem. Belki yetkili servis, "müşteri memnuniyeti" yolundan falan giderek bunu görmezse.. Olumlu yönde insiyatif kullanırsa..

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Evet öylede pc göndrsm kaç hafta bekleyemezdim gelmesini 50lralık bi kablo alir takarım dedim çok tamir yaptım bu şekilde sadekabloyu değişip takacaktım neden oldu anlamadım

      kullanici809730 kullanici809730 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Eğer çevrende test ve kontrol için kullanabileceğin bir uyumlu kablosu uyumlu bir laptop varsa ondan alacağın kabloyla bunu yapabilirsin ve sonucu görürsün. Eğer görüntü gelirse satın almış olduğun kabloyu değiştirirsin. Yok yine görüntü elde edemezsen teknik servis yolu görünür. Bu arada her kablo -giriş çıkış soket ve bağlantıları aynı olsada- bire bir aynı olmayabilirler. Bu sebeple kabloyu satın alırken bunu laptop marka modeline göre araştırıp bularak satın almalıydın. Buna dikkat ettiğini yada etmediğini bilemiyorum. temmuz 6 yıl önce
      • Alfabilgisayar diye bir siteden aldım keslikle uyumlu dediler onlar güvenerek kablonun sağlam oldugunu düşündüm çevremdede küçük şşehir olduğundan deneyecek yer yok muhtamelen küçük bi sorun ekran kartları çalışıyo herşey çalışıyo vga hdmı dada var görüntü bu lcdyi anakartta başka bişeymi süyor bozuk flex kısa devremi yaptı ekran kartının sadece bu monütörü süren kısmımı bozuldu viyerde bi sigortasımı attı bilinmez servis yolu gözükecek gibi kullanici809730 6 yıl önce