Leptopum normal çalışırken bir anda sanki elektrikler kesilmiş gibi oluyor

İki oluyor leptopum normal çalışırken bir anda sanki elektrikler kesilmiş gibi oluyor. Yani elektriği kesiliyor. Ve hem bilgisayarın çalıştığına dair ışığı, hem elektrik yada şarjı olduğunu belirten ışıkları yanıp sönüyor. Bu durumda bende hemen bilgisayarı kapatıyorum. Biraz bekliyorum sonra açıyorum, sorun gidiyor.

Bunun sebebi ne olabilir sizce ?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sanki bana voltaj dalgalanması gibi geliyor bilemedim. Laptop şarjda değilken oluyor mu ?

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Leptopumun bataryası şarj olmuyor. ve 7 yıllık . Değiştirmem gerek . Elektrik dagası olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa evin diğer elektrikli eşyalarından anlardım. @hydra (576) mat7 4 yıl önce
    • Değiştir, bu zamana kadar 7 yıl dayanması hydra 4 yıl önce
    • yine iyi dayanmış hydra 4 yıl önce
    • Değiştireceğimde kople yani bilgisayarı değiştirmeye niyetim var . Bu yüzden bataryayıda idare ediyorum. Ve evet çok iyi dayandı, gerçekten çok iyi çıktı bilgisayarım... Şuan anki bilgisayarların modellerinide çok beğenmiyorum . Bakalım nereye kadar gideceğiz :) . @hydra (576) mat7 4 yıl önce
    • Şuan ki laptobun modeli nedir ? merak ettim @mat7 hydra 4 yıl önce
    • Acer ASPİRE 5742G @hydra (576) mat7 4 yıl önce

    Laptop bataryasında sorun varsa ve anlık elektrik gelip gitmeleri oluyorsa  bahsettiğin şey olabilir.  Laptop eski bir laptop mu?

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • 7 yıllık. Ve bataryam artık şarj olmuyor değişmesi gerekiyor :( @murat (10389) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 bataryasını çıkartıp doğrudan prize takılı kullanmanı öneririm. murat 4 yıl önce
    • Fakat öyle yaparsam da elektrikler kesildiğinde aniden biligisyar kapanacak ve bu durum bilgisayar için tehlikii olacak . @murat (10391) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 zaten batarya şuan işlevini yerine getirmiyor. Zaten sorun çıkardığı için kapatıyormuşsun. Bataryayı sökmek daha mantıklı. murat 4 yıl önce

    Bilgisayarının bataryasını çıkart ve şarj aletini de çıkart bilgisayarın açma tuşuna basılı dur 1 dakka sonra bas bırak 15 defa en son bilgisayarının bataryasını tak ve şarj aletini tak sonra açmayı dene sorunun düzelecektir eminim

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • ilginç bir yöntem , Bilgisayarda hiç elektrik olmayacak . Bu nasıl işe yarayacak? Açıkçası saçma geldii ? Açıklarmısınız riica etsem ? Ayrıca bu sorunu her zaman yaşamıyorum . iki oldu bu durum düzeldiği anlamam için beklemem gerek. @darkcrak (2519) mat7 4 yıl önce