Levona Fn tuşu , F1-F2-F3 tuşları sürekli aktif halde, FN tuşunu nasıl kapatabilirim?

Lenova i5 w8 laptop pc kullanıyorum oynadğım bi oyunda 'F' tuşlarını kullanmam gerekiyor .Dolayısıyla devamlı 'Fn' tuşuna basıp geçiş yapamıyorumçok zor oluyor . Fn tuşunu Devamlı nasıl aktif edebilirim. Yani F1 ' e bastığımda F1 , F2 de F2 gibi . Masaüstü pcdeki gibi nasıl yapabilirim

goodboy07 goodboy07 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS üzerinden FN tuşunun basılınca mı yoksa basmadan mı aktif olacağını ayarlayabilirsiniz.

    Bilgisayar başlangıcından BIOS a ulaşın.BIOS menülerini gezdiğinizde Hotkey Mode seçeneğini göreceksiniz.Üzeirne tıklayın ve disabled yapın.

    Bu ayardan sonra FN tuşuna siz basmadan aktif olmayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)