LG Bilgisayar D_Sub No Signal hatası, nasıl çözebilirim?

1 Hafta önce LG Bilgisayar aldım, İşletim sistemi Windows XP. Bütün kabloları taktım çalıştırdım ve karşıma D_Sub No Signal... Hatası çıktı. Nasıl çözebilirim?

kullanici952315 kullanici952315 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    D_Sub No Signal  hatası monitöre kasadan sinyal gelmiyor anlamına gelir.

    Kontrol edilmesi gerekenler:

    1. Ekran kartı yerinden oynamış olabilir.
    2. Ram, işlemci gibi bir donanım yerinden oynamış olabilir.
    3. Monitör bağlantı pinleri kırılmış ya da ezilmiş olabilir.
    4. Monitör kablosunda sorun olabilir.

    Öncelikle bilgisayar kasası içinde yerinden oynayan bir parça var mı el ile kontrol et. Hafifçe bastır.  Ram, CPU nedir biliyorsan bunu yap. Yoksa bilen birinden rica et.

    hakan hakan (15424)