LG G2 D802 Telefona nasıl format atılır, LG G2 D802 Sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

LG G2 D802 Telefona nasıl format atılır?

LG G2 D802 Sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

LG G2 D802 telefona nasıl reset atılır?

LG G2 akıllı telefonuma reset,sıfırlama işlemi yapmak istiyorum, nasıl yapacağım?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefona Reset atmak, sıfırlamak sonucunda ne olur? Ne işe yarar?

    Telefona sıfırlama ve reset işlemi yaptığınızda telefonu aldığınız ilk günkü haline geri döner.Buna fabrika ayaları da denir.

    Telefonumuzu neden resetleriz?

    • Telefonunuz yavaşladığında
    • Telefonunuzu virüs bulaştığında
    • Telefonunuzun şifresini unuttuğunuzda
    • Ya da telefon üzerine yaşadığınız android kaynaklı sorunlar yaşadığınızda

    gibi sorunlar nedeniyle telefonlara genelde resetleme işlemleri yapılır.

    Telefona sıfırlama, reset işlemi sonucunda telefonunuz ilk günkü haline geri döneceğinden tüm uygulama ve varsa sorunlardan arındırılmış şekilde olacaktır.Bu sayede telefonunuzda performans artışı sağlanacaktır.

    LG G2 D802 Telefona nasıl format atılır, LG G2 D802 Sıfırlama işlemi nasıl yapılır?​

    LG G2 fabrika ayarlarına nasıl geri döndürürüm?

    Telefona iki şekilde sıfırlama, reset işlemi uygulayabilirsiniz.Bunlardan birincisi Telefonun ayarlar bölümünden yapılan sıfırlama, İkincisi de Telefonu kapattıktan sonra Recovery bölümüne girerek yapılan sıfırlama işlemidir.Recovery bölmünde yapılan sıfırlama işlemine Hard Reset de denir.Eğer telefon ayarlar bölümüne ulaşamıyorsanız(örneğin şifre unutma durumlarında) Recovery bölümünü kullanabilirsiniz.

    Yöntem 1: Telefon Ayarlar bölümünü kullanarak sıfırlama işlemi

    1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
    2. Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla kısmına ulaşın.
    3. Ardından Fabrika verilerine sıfırla yazısına tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.Bu işlem sonrasında telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

    Yöntem 2: Recovery Bölümünü kullanarak resetleme,sıfırlama işlemi (Hard Reset)

    1. Telefonunuzu kapalı durumuna getirin.
    2. Telefonunuz kapalı iken Sesi Azalt tuşuna basılı tutarak Güç tuşuna basın.Telefonda LG logosu görünöne kadar elinizi çekmeyin.
    3. Logo gözüktükten sonra parmağınızı tuşlardan çekin ve ardından sadece Güç tuşuna basın.
    4. Ardından Factory Hard Reset yazısını göreceğiniz bir ekranla karşılaşacaksınız.Yazının üzerine gelerek 2 kez Güç tuşuna basın.
    5. Bu işlemsen sonra telefonunuz resetlenecek ve Telefon hafızanızdaki tüm verileriniz silinecektir.Telefonunuz tekrar yeniden başladığında ilk alındığı durumuna geri dönecektir.
    ismailsarp ismailsarp (6010)