LG G2 Fastboot mode started udc_start() Sorunu

Rom kurulumu yapmak için telefona gerekli araçları yükledikten sonra kapatıp tekrar açtıktan sonra ekranın sol üstünde başlıkta belirttiğim yazılar çıkıyor.

Fastboot mode started

udc_start()

Hiç bir şekilde revovery mode'a veya download mode'a giremiyorum.

Çözümü bilen arkadaşlar yardımıcı olursa çok sevinirim.

lx0a1 lx0a1 (50)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olcaktır umarım.

    İlk olarak bu dosyayı indiriniz: http://www2.zippyshare.com/v/6257765/file.html

    NOT: İşlemler LG G2 D802 modeli için geçerlidir.

    1. ADB google driveri kurun: http://developer.android.com/sdk/win-usb.html
    2. adb klasörünü C:\ sürücüsüne atın.
    3. Ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağladığınız usb kablosunu telefona bağlayın.
    4. Başlat > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 7)

    Sol alt köşedeki windows simgesine sağ tık > Çalıştır > cmd yazıp Tamam'a basın. (windows 8.1)

    5. Karşınıza gelen cmd komut penceresinde aşağıdaki her adımı sırası ile onaylayarak takip edin. (Her adımdan sonra Enter'a basın.)

    cd c:\adb
    fastboot erase cache
    fastboot erase recovery
    fastboot erase laf
    fastboot flash laf laf.img
    fastboot reboot

    6. Tekrar fastboot ekranı gelecektir. Korkmayın.
    7. USB kabloyu çektikten sonra güç tuşuna telefon tamamen kapanana kadar basılını tutun.
    8. Ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlı olan usb kablosunu telefona takın.

    9. Download Mode ekranı karşınıza gelecektir.

    lx0a1 lx0a1 (50)
    9 yıl önce cevaplandı

      Muhtemelen yanlış veya hatalı bir rom yükledin..

      Telefonunda yedek veya elinde çalışan LG G2 rom'u varsa Odin veya Smart Phone Flash Tool kullanarak yükleyebilirsin. Telefonunun Recovery modda açılması önemli değil.

      Ben de benzer bir hata yaptım ve günlerce hatalı bir rom yüzünden böyle kala kaldım.

      Rom atmakla ilgili pek bilgi sahibi değilim fakat geçenlerde benzer bir durumla ben de karşılaşınca baya bir araştırmam gerekti. Smart Phone Flash Tool ile telefonunuzu tekrardan geri getirebilirsiniz.

      Ayrıca LG için LG Flash Tool 2014 böyle bir tool var.  Öncelikle doğru rom yüklediğinden emin ol.

      Burada LG G2 için tüm Romlar mevcut . Doğru Rom'u yüklediğinde bu sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Yardımınız için teşekkürler. Sorunu 3 saat içinde çözmüştüm buraya yazmayı unutmuşum hemen sizin yorumunuzun altına çözümü yazayım sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır. lx0a1 9 yıl önce
      • çok teşekkürler paylaşım için, kendi cevabınızı cevap olarak kabul et butonuna basarak soruyu kapatabilirsiniz. Bu sorunu yaşayanlara faydası olacaktır. cemkara 9 yıl önce

      LG G2 Fastboot mode started udc_start()  sorunu benim LG G2 D801  32GB model telefonuma uygayabilirmiyim acaba yardımcı olursanız sevinirim

      hafhuj hafhuj (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        lg g2 d 802 model telefonum yukarıda anlatılanları yapmaya çalıştım ama olmadıtelefonumu bilgisayara bağladığımda LGE AndroidNet USB Serial Port olarak görüyor ama hiçbir işlem yapamıyorum. critical error sayfayı her seferinde geri geliyor. Donload mode girmiyor.

        caner1968 caner1968 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          söylenenleri yaptım ama download mode ekranı çıkıp hemen kayboluyor fastboot moda tekrar giriyor

          lütfen yardım edin please

          seiii72 seiii72 (1)