LG G5 Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G5 Kamera Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G5 Tasarım Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G5 İşlemci Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G5 Ne Zaman Çıkacak?

LG G5 Ne Zaman Tanıtılacak?

LG G5 Fotoğrafları

LG G5 Batarya Özellikleri Nasıl Olacak?

LG G5 Özellikleri

LG G5 Fiyatı

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    LG G5

    LG G5 Özellikleri Nasıl Olacak?

    LG G5 özellikleri nasıl olacak? LG G5 ne zaman çıkacak? LG G5 fiyatı ve bütün özellikleri yazımızda.

    G2, G3, G4 ve V10 modelleri ile başarılı satış rakamlarına ulaşan LG, akıllı telefon pazarındaki savaşa LG G5 modeli ile dahil olacak. Peki, LG’nin yeni amiral gemisi LG G5’in özellikleri nasıl olacak? LG G5 ne zaman çıkacak? LG G5 fiyatı ve bütün teknik özellikleri hakkında detaylı bilgileri sizin için bir araya getirdik.

    LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi LG G5, 21 Şubat tarihinde tanıtılacak. Hemen ardından MWC’de sergilenecek olan LG G5, üst düzey teknik özelliklere sahip. Peki, LG G5’in özellikleri nasıl olacak? İşte cevabı.

    Kısaca LG G5 Özellikleri

    - Köşeli yapıda dayanıklı ve ince metal kasa

    - 20 Megapiksel çözünürlükte çift arka kamera

    - Qualcomm Snapdragon 820 işlemci

    - 4 GB LPDDR4 RAM

    - 5.6 in. QHD IPS LCD Ekran

    - USB Type-C bağlantı noktası

    - Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

    - LG Optimus UX 5.0 arayüz

    - Parmak izi okuyucu

    LG G5 Tasarımı

    LG G5’in tasarımına bakacak olursak  daha önceki G4 modeline kıyasla oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. LG, G4 modelinde kullandığı plastik ve deri malzeme yerine LG G5 modelinde metal alaşımlı bir kasaya yer verecek.

    LG G5 Tasarımı

    LG G5’in tasarım anlamındaki en büyük değişikliği ise arka bölümde olacak. LG, G2 modeliyle alıştığımız ses ve güç tuşlarının cihazın arka bölümünde konumlandırılmasına LG G5 modeli ile son veriyor.

    LG G5 Tasarımı

    LG G5’in ses ve güç butonlarının kaldırıldığı arka bölümünde kamera ve hemen altında parmak izi okuyucu bulunacak. Ses ve güç tuşları ise cihazın yan tarafına konumlandırılacak.

    LG G5 Ekran Özellikleri

    Kesin olmasa da gelen son bilgilere göre 5.6 inç boyutta Quad HD çözünürlüklü Quantum IPS LCD panelin kullanılacağı LG G5, 525 ppi piksel yoğunluğu ile LG G4’e benzer bir görüntü kalitesi sunacak.

    LG G5 Ekran Özellikleri

    LG G5 Kamera Özellikleri

    G4 ve V10 modeliyle kamera konusunda oldukça başarılı bir iş çıkaran LG, G5 modelinde de hayli iddialı gibi gözüküyor.

    LG G5 Kamera Özellikleri

    LG G5’te 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip çift arka kamera bulunacak. OIS, 4K video kaydı, çift tonlu led flash gibi üst düzey teknik özelliklere sahip bu kameraya 8 Megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera eşlik edecek.

    LG G5 Batarya Özellikleri

    Bataryası konusunda hiçbir sızıntı olmasa da yıllardır kullanmaya devam ettiği 3000 mAh bataryayı bir üst seviyeye çıkarması beklenen LG, şarj tarafında Qualcomm Quick Charge 3.0 teknolojisini destekleyecek. Bu teknoloji ile 30 dakikada batarya %83 dolacak.

    LG G5 Batarya Özellikleri

    Tahmini olarak LG G5’in 3500mAh seviyesinde bir bataryaya sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu sayede LG G5, rakiplerini pil süresi konusunda geride bırakabilir.

    LG G5 İşlemci Özellikleri

    Qualcomm’un yeniden 4 çekirdek ile yoluna devam ettiği ve özellikle bağlantı tarafında büyük gelişmelerin olduğu yeni üst seviye yonga seti Snapdragon 820, Türkiye’de Nisan ayında kullanıma sunulacak 4.5G’yi en iyi destekleyen işlemcilerden biri olacak.

    14nm üretim teknolojisiyle üretilen Snapdragon 820, bir önceki Snapdragon 810 modeline göre çok daha düşük güç tüketimi değerleri sunuyor. Bu sayede LG G5, yük altında ısınmayacak ve buna bağlı olarak performansı düşmeyecektir.

    Snapdragon X12 LTE ile LTE Cat 12 ve Cat 13 destekleyen Snapdragon 820 yonga seti ile gelecek LG G5, 600 Mbps kadar indirme ve 150 Mbps kadar yükleme hızları sunacak.

    LG G5 depolama alanı ve RAM Özellikleri

    Son olarak V10 adındaki üst seviye modelinde yer verdiği 64 GB depolama seçeneğine yeni amiral gemisinde de yer verecek olan LG, MicroSD kart desteğini sunmaya devam ederken, bellek tarafında 4 GB LPDDR4 RAM ile karşımızda olacak.

    Son sızıntılara göre detaylı LG G5 özellikleri

    - İnce ve hafif tam metal gövde

    - Beyaz, Siyah, Gümüş ve Altın renkler

    - 5.6 inç QuadHD Quantum IPS LCD ekran

    - Corning Gorilla Glass 4 ekran koruma teknlojisi

    - 20 Megapiksel çift arka kamera, LED Flaş, f/1.8 açıklık, optik görüntü sabitleme

    - 4K 30fps, Full HD 60fps ve HD 120fps ağır çekim video

    - 8 Megapiksel ön kamera

    - 32 / 64 GB dahili depolama

    - MicroSD kart desteği

    - 4 GB LPDDR4 RAM

    - Qualcomm Snapdragon 820 Yonga Seti

    - 2.2 ghz 4 çekirdek ve 64 bit CPU

    - Adreno 530 GPU

    - Wifi 802.11 a/b/g/n/ac/ad, trial-band, Wifi Direct, Wifi Hotspot

    - Bluetooth 4.2, A2DP, LE, apt-X

    - 4G LTE Cat 12/13 ( Snapdragon X12 LTE ile)

    - USB Type-C

    - Android 6.0 Marshmallow

    - LG Optimus UX 5.0 UI

    - Quick Charge 3.0

    - Parmak İzi Okuyucu

    LG G5 Fiyatı

    LG’nin yeni amiral gemisi G5’in fiyatı bir hayli rekabetçi olacak gibi gözüküyor. LG G5’in fiyatı 680$ seviyesinde olacak. Ülkemizdeki fiyatlandırmanın standart model için 2500TL seviyesinde olması bekleniyor.

    LG G5 ne zaman çıkacak?

    LG’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi LG G5 21 Şubat tarihinde gerçekleşek olan MWC etkinliğinde tanıtılacak. MWC’de sergilenecek olan LG G5, Mart ayının ortasında dünya genelinde satışa çıkacak. Samsung Galaxy S7’nin de aynı tarihte tanıtılacağını da belirtelim.

    brsozl brsozl (1961)