LG LED TV firmware/yazılım güncelleme

LG Led Tv televizyonum var. Modeli ise; 42LV3550 . Televizyonumu internetten buldum onun linkini de aşağıya ekliyorum.

Televizyonum budur.

Öncelikle bu siteden yazılım güncelleme yapıldığını gördüm.

Daha sonra orada yazanların aynısını bende yaptım, fakat USB'yi televizyona takınca, resimler, videolar, müzikler klasörü çıkıyor..

Bende Youtube'de şu videoyu izledim. Orada da hemen hemen aynısı deniliyordu, onları da aynısını yaptım, fakat yine, resimler, videolar, müzikler klasörü çıkıyor..

Bende son olarak size danışmak istedim. Televizyonumun internet sitesini de aşağıya ekliyorum.

LG, televizyonumun destek sayfası

fice00 fice00 (19)
6 yıl önce sordu

  • Problemi tam olarak anlayamadım. Klasörlerin çıkmasının size ne gibi bir dezavantajı var? @fice00 omercik 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Paylaştığın linkte nasıl yapıldığı açık olarak anlatılmış, daha ne söyleyebiliriz.

1- *.*epk dosyasını download ettinmi (Download ettiğin zip yada rar sıkıştırılmış dosya içerisindedir. Önce bu zip yada rar dosyasını extract ederek içerisindeki epk uzantılı dosyayı dışarıya çıkarmalısın)?

2- Flash belleğini biçimlendirip (fat 32 ile) içersine LG_DTV isimli bir klasör koydunmu (oluşturdunmu)?

3- Flash bellekteki LG_DTV klasörü içerisine daha önce download etmiş olduğun epk uzantılı dosyayı (firimware yazılımını) attınmı?

4- Televizyonda kaç adet USB port var? Eğer birden fazlaysa hem başka bir portta denemelisin hemde diğer portlarda (hub'larda) takılı flash bellek ve diğer aygıtlar varsa onları çıkartmalısın, USB'lerde sadece frimware güncellemesi için kullandığın flash bellek takılı olsun.

5- Yeniden dene.

Altta belirtilenlere dikkat edersin:

"Usb girişine takınca zaten biraz sonra Tv yazılım güncellemesi var yüklüyüm mü diye soracak. Sordu mu yükle deyin , burda önemli bir püf noktası var böyle yükleme ekranı tarzı bişey çıkmıyor karşımıza hatta ben olmadı zannedip flash diski çıkaracaktım iyiki çıkarmamışım, yani yükle dedikten sonra sakın flash disk'i çıkarmak yada tv'yi kapatmak gibi bir yanlışa düşmeyin, Bir süre sonra üst köşede güncelleme tamamlandı türünden bir bildirim beliriyor , tv kendi kendine açılıp kapanıyor , böylece güncelleme başarıyla tamamlanmış oluyor."

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Madde 1'e zip dosyasının açılması ile alakalı bilgi ilave ettim, bakarsın @fice00 temmuz 6 yıl önce
  • Hocam her birini 4-5 kere yaptım. Zaten tek USB portu var, televizyonumda. fice00 6 yıl önce
  • Önce zip dosyasını extract edeceksin. İçerisinden bir klasör çıkacak (sarı renkli). Onuda açacaksın ve içindeki epk dosyasını (frimware dosyasıdır) kopyalayarak flash bellek içerisinde daha önce oluşturmuş olduğun LG_DTV klasörü (sarı renkli) içerisine at, hepsi bu @fice00 temmuz 6 yıl önce
  • Hocam her şeyi denedim, versiyon olarak eskisini bile indirdim, onda da olmadı.. fice00 6 yıl önce

Akla gelebilecek her şeyi yapmışsınız. O halde LG teknik servisinden yardım almanızı tavsiye edeceğim.

omercik omercik (9418)