link yönlendirme

merhaba

alt yapı aldığımız a firmasında bulunan e-ticaret sitemizi b firmasına taşımak istiyoruz

b firmasına geçtiğimizde ürünler yeniden girilecek

arama motorlarında eski linklerimiz kaybolmasın yada ulaşılmıyor uyarısı almayalım diye bir yönlendirme varmıdır?

var ise hangi yolları izlemeliyiz?

ayhancetin ayhancetin (6)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Baştan belirteyim bu oldukça zahmetli ve emek gerektiren süreç.

    Böyle bir işleme başlamadan önce, şuan hizmet aldığınız web sitesinin alt yapısı incelenmeli daha sonrada yeni geçeceğiniz şirketin yazılım alt yapısına yönlendirmeleri kontrol edecek yazılım ilavesi yapılmalı.

    Bunu otomatik yapacak bir araç maalesef yok.

    Bir de yeni geçeceğiniz e-ticaret alt yapısı bu müdahaleye izin veriyor olmalı.

    Ayhan, bu konuyu yeni e-ticaret alt yapısı alacağın şirkete bir danış. Bu işlemi senin adına yapabilecekler mi diye sormanda fayda var.

    Eski linklere gelecek istekleri alıp yeni oluşan linklere yönlendirecek bir modül yazmaları gerekiyor.

    alattin alattin (16999)