linkbulink kaldırma

linkbulink kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. linkbulink virüs mü? linkbulink nedir?

linkbulink ücretsiz yazılımlar ile beraber gelen tarayıcı korsanı sitedir. Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcıların ana sayfası ve arama motoru linkbulink.com  tarafından ele geçirilir. Ana sayfanızın değişmesindeki sebep muhtemelen son dönemde yüklediğiniz bir ücretsiz yazılımdır. Ücretsiz yazılımların son dönemdeki yeni marifeti tarayıcı ana sayfasını ele geçirmek böylece linkbulink.com gibi sitelere trafik oluşturmaktır.

linkbulink kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. linkbulink silme şu adımlardan oluşacaktır:

  1. linkbulink ile alakalı reklam yazılımlarının kaldırılması.
  2. Chrome, Firefox ve Internet Explorer ana sayfalarının  linkbulink.com'dan temizlenmesi
  3. Malwarebytes anti-malware ile bilgisayardaki virüs ve malwarelerin temizlenmesi.
  4. Emsisoft anti-malware ile linkbulink kaldırma
cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    linkbulink nasıl kaldırılır?

    linkbulink tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır.

    Merak etmeyin linkbulink virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat linkbulink bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    linkbulink gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    linkbulink nasıl kaldırılır?

    linkbulink kaldırma :  Reklam ve Potansiyel istenmeyen yazılımları Adwcleaner ile temizleme

    linkbulink kaldırma işleminde Adwcleaner oldukça faydalıdır. Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      araxi.org  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  linkbulink   istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  linkbulink   ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    TARAYICI KISA YOLLARININ TEMİZLENMESİ

    Bu aşamada şu tarayıcılar için kaldırma işlemi anlatılmıştır. Siz hangi tarayıcıda sorunu yaşıyorsanız o adımı gerçekleştirin.

    • Chrome linkbulink kaldırma
    • Firefox  linkbulink kaldırma
    • Internet Explorer linkbulink kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmanız gerekerebilir.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  linkbulink kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  linkbulink  ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  linkbulink  nasıl kaldırılır?

    Malware temizleme genel bir bakım ve virüs temizleme

    Bu adımda linkbulink  ait  kayıt defteri girdileri ve linkbulink  ait dosyalar temizlenecektir.

    1. Malwarebytes antmalware programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin.
      Malwarebytes nasıl kullanılır?
      Malwarebytes  anti-malware bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.
    2. Emsisoft anti-malware ile linkbulink kaldırma:
      Emsisoft anti-malware  tarayıcı korsanlarına karşı etkilidir ve postansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak için oldukça uygundur.
      Emsisoft anti-malware nedir, nasıl kullanılır?

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://linkbulink.com  istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook'ta takip ederek bize destek olabilirsiniz:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    cemkara cemkara (4215)