Linksys Wireless-G USB Network Adapter driver sorunu

Merhaba;

Yukarda yazılı olan aletin driveri kendi sitesinde yoktu. Bizde bir siteden indirip kurduk. Ama ağa hala bağlanmıyor.

Bu işaret var;

https://hizliresim.com/PrNV1N

Masaüstü PC, Windows 10

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu linkten (tıkla) önce altta paylaştığım resimde işaretli olan "Download" düğmesini tıklayarak / yolundan giderek "DriverToolkitİnstaller" dosyasını download eder (Dikkat etmek gerekir, yanında bazı zararlılar gelebilir) ve sisteme DrverToolkit yükler, onun vasıtasıyla bahsettiğin wifi adaptör için uygun sürücüyü arayabilirsin. Fakat ben şimdiye kadar "DriverToolkit" programını kullanmadım ve sana bunun sonuçlarıyla alakalı risk olmadığı garantisini veremiyorum Arkadaşına önce bunuda söylersin. Her türlü risk kendisine ait olacaktır.

    Önce Sistem Geri Yüklemede bir geri dönüşüm noktası oluşturun. Eğer sistemde istenmeyen değişiklikler olursa, problemler ortaya çıkarsa bunu kullanarak geri dönme şansınız olabilir.

    Edit:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    Sorun giderme araçlarından Ağ Bağdaştırıcısı, Donanım ve Aygıtlar ve İnternet Bağlantılarını denersin. Sırayla üçünüde..

    1-

    2-

    3-

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz PC'nin sahibi dayım. Ve bilgisayarda banka hesapları var. Driver Booster olabilirmi? toprak34 6 yıl önce
    • Olabilir. Dene istersen bir. DriverTolkit'e nazaran daha güvenilir DriverBooster. @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bilgisayarlarda banka hesaplarına ait veriler ve/veya bilgiler (parola, şifre vb) tutulmaz. Bunu dayına söylemelisin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Tamam söylerim :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz driverları yükledik (Verdiğin program ile). Ancak PC bağlanmıyor. toprak34 6 yıl önce
    • Bağlanmıyor derken hata nedir? Bir bildirim, bir hata mesajı yokmu? Soruları gider veya tanılama falan yaptınmı? Aygıt yöneticisinden ve ağ bağlantıları penceresinden görüntü alarak bunları resim dosyası şeklinde konuya ekle bakalım @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Soruları değil elbette, "Sorunları Gider" tıklayacaksın veya denetim masasından "Sorun giderme" araçlarını açarak onlardan alakalı olabilecekleri çalıştıracaksın (çalıştırmalısın). Link ekliyorum, bakarsın @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz hiçbir hata veya mesaj yok abi. Denetim masasında gözüküyor ancak pc bağlanmıyor. toprak34 6 yıl önce
    • Tamam anladım. Mesajım altına link eklemiştim. Ona bak ve orada belirtilenleri bir yap bakalım. Birde sürücü Aygıt Yöneticisinde nasıl ve hangi isimle görünüyor? Bir resim çekerek konuya eklemek zor olmasa gerek @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bilgisayarı ve Modemi, her ikisinide kapatarak yeniden aç. Faydası olabilir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz sorunları gider'i denedik. Hiçbir sorun bulunamadı diyor. toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz Wifi-2 diye gözüküyor toprak34 6 yıl önce
    • Saatin oradaki wireless simgesine tıkladığında senin yerel ağın ve yakın çevredeki diğer internet bağlantıları görünüyormu, yoksa görünmüyormu? Bunları niye yazmıyorsun, sorduruyorsun bana :( @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/29qXJd.jpg @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Görünmüyor toprak34 6 yıl önce
    • Nerede WiFi -2 görünüyor? Aygıt yöneticisindemi? Başka orada (ağ adaptörleri sekmesinde) hangileri var? WiFi 1'demi var. Saatin oradaki hangisi? Sattin oradakine tıklayıp baktınmı, orada çevredeki internet bağlantıları görülüyormu? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bir daha sordurursan yardım etmeyi sonlandıracağım, yoruyorsun beni :( @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz kusur bakma abi telefondayım yavaş işliyor herşey toprak34 6 yıl önce
    • Üzerinde x işareti varsa bozuk demektir. Birde aygıt yöneticisinde bak oradada bozuknmu görülüyor (sarı ünlemli falan)? Veya oradanda bir resim gönder @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/4MQBWY.jpg @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Denetim masasında bahsettiğim üç ayrı sorun giderme aracınıda çalıştırdınmı? Sonuç ne oldu? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/BANpNG.jpg @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz abi sorun bulunamadı diyor toprak34 6 yıl önce
    • Aygıt yöneticisinde normal ve olması gerektiği gibi görülüyor. Son resmi tam sayfa çek, yeniden gönder @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz tamam abi bir dkika toprak34 6 yıl önce
    • Ve son resimdeki wifi-2'yi sağ tuş marifetiyle önce devre dışı bırak, sonra yeniden etkinleştir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/1gBQOp.jpg @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Devre dışı bırakıp etkinleştirdim şimdi olmadı. Kusura bakma abi yorduk seni toprak34 6 yıl önce
    • Aynı yerde yine sağ tuş yap ve menüden "tanıla" tıkla @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/JlNooJ.jpg @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Abi sağ tıklayıp bağlan dediğimde ayarlara atıyor. toprak34 6 yıl önce
    • Sürücüyü şimdilik kaldırma, dursun. Zira sağlam görülüyor. PC'yi ve modemi kapa ve aç demiştim, inşallah yapmıştırsın. Birde o saatin oradaki eskiden kalan bozuk wifi olabilir. Ordaki tınağı tıklayarak genişlet bakalım başka wifi varmı oralarda. Sistem tepsisinide tıkla (başlangıçta açılan programların olduğu yer), orayada bak. Belki yeni wifi orada olabilir. Eski sürücüyü eğer kaldırmadan yenisini yüklediysen belki eski wifi simgesi kalmıştır saatin orada, yani bozuk olan wifi.. Ama oralarda yeni ve sağlamıda olmalı, onu araştır @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz tamam abi yrın deneyip bildireceğim. Şimdilik pc yi kapatmam gerekiyor. Ve pc yi kapatıp açtım. toprak34 6 yıl önce
    • O dediğin normal şey, ayarlara atması. Orada, ayarlarda WiFi düğmesi (en üstte) açık haldemi, kapalımı? Kapalıysa açmalısın @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Onu açık hale getir ve onun hmen altında ağları göster bağlantısı var, oraya tıkla @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz tamam toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz Wifi düğmesi yok toprak34 6 yıl önce
    • https://i.hizliresim.com/lWpngl.jpg toprak34 6 yıl önce
    • Windows 10 1703 güncellemesi yapmamışsınız ondan.. Neyse, oradan Ağ ve İnterneti tıkla ve pencere açıldıktan sonra sol bölmeden WiFi'yi.. Aynı söylediğim yere çıkacaksın @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Mesajımın altına üç resim ilave ettim. Sıra ile o yolu takip edersin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Abi ayarlar>Ağ ve İnternet>Wi-Fi seçeneği yok. toprak34 6 yıl önce
    • Ağ ve internete tıkladığında ne çıkıyor? Resim gösterebilirmisin? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • O sayfada arama satırına wifi yaz ve"kablosuz cihazları açın-kapatın" çıktığında onu tıklat @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Oradan "wifi" düğmesi kapalıysa açık hale getir @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Zaten Ağ ve internete tıkladığında wifi çıkmayacaktı, wifi bağlantısı sol bölmede olacaktı (koyduğum resimlerden 2 Nolu olanı) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi pc yi açıp resim çekip atıyorum bir dakika toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz ağ ve internet e tıkladığımda wifi dışında hepsi var toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz Uçak modu, wifi, mobil etkin nokta yok toprak34 6 yıl önce
    • Ağ ve internete tıklayınca WiFi doğrudan çıkmayacakki. Sol taraftaki bölmede bağlantısı olacak temmuz 6 yıl önce
    • "O sayfada arama satırına wifi yaz ve"kablosuz cihazları açın-kapatın" çıktığında onu tıklat @toprak34" yazmıştım, bunu yaptınmı? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi mesajdada belirtiğim durumdaki gibi pc şuan açamıyorum. Laptop ta varmı bakacağız. Masaüstünde var mı yokmu 1 saat sonra bakabiliriz kusura bakma abi toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz tamam abi teşekkürler toprak34 6 yıl önce
    • Birde adaptörün takılı olduğu USB'yi değiştirerek dene (usb 3.0 desteklemiyor olabilir 2.0'a takarak dene. Olmazsa yine başka bir yuvada denersin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bunlarda olmazsa sürücüyü kaldır ve yeniden aratarak yükle. Benden bu kadar, kolay gelsin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz tamam abi tekrar teşekkürler toprak34 6 yıl önce
    • Kablosuz cihazlarının kapalı halde olduğu anlaşılıyor. Dediğim yerden açarsın (O sayfada arama satırına wifi yaz ve"kablosuz cihazları açın-kapatın" çıktığında onu tıklat). Birşey değil @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz https://i.hizliresim.com/lWR05l.jpg toprak34 6 yıl önce
    • Geniş bant bağlantısı diye birşey ekledim ney bu? toprak34 6 yıl önce
    • "O sayfadan aratırsın dediğim yer "Windows Ayarları sayfası değildi. Önce Ağ ve İnternet sayfası tıklanarak açılacak ve o sayfada arama satırından aranacaktı. Belki aynı şey çıkabilir ama sen benim dediklerimi yapmıyorsun ki :( @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Birde "wifi" değilde "kablosuz cihazları açın kapatın" olarak arat bakalım @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Geniş bant bağlantı ADSL,Fibernet vb yüksekl hızlı internet bağlantısıdır. Eskiler dial-up internet vardı (çevirmeli bağlantı) ve o geniş bant değildi. Bugünün tüm internet bağlantıları geniş banttır @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Kablou bağlantıyı denedinmi? Eğer oradanda internete giremiyorsan Geniş bant bağlantısı problemi düşünülebilir. Ama kablolu bağlanabiliyorsan geniş bant bağlantı problemi yok demektir. Modemi kapat aç demiştim, belkide bunu yapmadın @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • "Ağ ve bağlantı sorunlarını bul ve düzelt" tıklanarak çalıştırılmalı ve sonuçlar görülmeli @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Yok abi umutları kestik biz. Yardımcı olduğun için sağ ol. toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz toprak34 6 yıl önce
    • Önemli değil, sende sağol @toprak34 temmuz 6 yıl önce