Linq ile rastgele sıralama nasıl yapılır?

Herhangi bir C# Linq ifadesinde rastgele sıralama (order by) nasıl yapılır?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    C# Linq ile yazılmış ifadelerde rastgele sıralama yapılmak isteniyorsa aşağıdaki yötem kullanılabilir

      var recipeList = from y in db.Recipes
                            select new { Title = y.Title, Url = y.Url})
                            .OrderBy(z => Guid.NewGuid()).ToList();

    Linq rastgele sıralamada aşağıdaki ifade, yani Guid kullanımı, verileri gelişi güzel sıralayacaktır.

    .OrderBy(z => Guid.NewGuid())
    alattin alattin (16984)