Linux Arch mouse çalışmıyor. Nasıl düzeltirim?

Bugün uzun uğraşlar sonucu linux arch kurdum ancak mouse'um çalışmıyor kendi mouse'umda sıkıntı yok eminim çalışıyor. Daha önce Ubuntu kurdum aynısı onda da olmuştu. Ben bunu nasıl çözerim? Lütfen yardım edin. 24 kişi okumuş hocam lütfen biliyosanız geçmeyin.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer mouse'un kendisinde problem olmadığından eminsen driver eksikliğinden kaynaklanıyordur. Hatta mouse üreticisinin Linux için driver desteği bile olmayabilir. Bunu anlamak için internetten araştırmak lazım.

    Mouse tam markası ve modelini ve kurduğun Linux Arch sürümünü yazar mısın?

    omercik omercik (9418)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Sürüm: Linux arch 2020.06.01 - Mouse: HP Omen 600 1KF75AA egesacinti 3 yıl önce
    • Tamam gerek kalmadı, arkadaşımın mouseu ile denedim o çalışıyormuş onu satın alacam egesacinti 3 yıl önce

    Linux'a hoş geldin.

    İşte bu gibi sebeplerden insanlar linux türevlerinden uzak kalıyor. Çok fazla linux dağıtımı var. Donanım üreticileri uygun sürücüler geliştirmiyorlar ya da kullandığın linux türevi kullandığın aygıta sahip sürücülere sahip değil.

    Linux arch sürümün ve kullandığın mouse marka modelini belirtirsen bir inceleriz.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Sürüm: Linux arch 2020.06.01 - Mouse: HP Omen 600 1KF75AA egesacinti 3 yıl önce
    • Tamam gerek kalmadı, arkadaşımın mouseu ile denedim o çalışıyormuş onu satın alacam egesacinti 3 yıl önce