Linux Manjora'da USB'ye ISO yazdırma

Linux Manjaro kurdum ancak beğenmedim kali yüklemek istiyorum önerebileceğiniz rufus, balenaetcher tarzı programlar var mıdır? Ama linux manjaro için.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Linux ortamında ISO dosyasını USB belleğe yazdırmak için grafik arayüzü olan ImageWriter uygulamasını kullanabilirsin.

    Software Center / Software Manager / Package Manager / repositories  bölümüne git buradan ImageWriter bul.
    ImageWriter ile ISO dosyasını seçip USB belleğe yazdırabilirsin.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Software Center nerede egesacinti 3 yıl önce
    • Hocam imagewriter orijinal win10 iso dosyamı yazamıyor başka bir öneri ? egesacinti 3 yıl önce

    Görünen o ki Arch Linux temel alan işletim sistemi kurmuşsunuz. Arch Linuxda önyüklenebilir Windows USB oluşturmak için benim önerilerim:

    1. WoeUsb kullanmanız (terminal komutlarını kullanarak yapmanızı öneririm). Arch Linux için kurulum.

    2.dd komutunu kullanmanız.

    3. USB belleği FAT32 olarak biçimlendirin. Daha sonra Winodws iso dosyasının içeriğini USB belleğe kopylayın ve bilgisayırı yeniden başlatıp USB bellekte önyükleme yapın.

    genius genius (190)