Linux Manjora ekran kartı driver güncelleme

Linux manjaro kurdum ama çözünürlüğe baktığımda 1024x768 gözüküyor ama benim monitörüm 1360x768. Buradan anlıyoruz ki driverlar güncel değil. Ben driverları tek tek güncellemek istemiyorum. Bir yerlerden Driver Booster kurarsam sizce işimi görür mü ?

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Driver Booster Linux altında çalışmıyor. Sadece Windows altında çalışıyor.

    Settings > Manjaro Settings Manager alt bölümden Hardware Configuration bölümüne git.

    Burada Open Source yani açık kaynak sürücüleri göreceksin. Tıklayıp instal dersen yükleyecektir. Yine bu ekranda Show All devices seçersen diğer tüm aygıtlar görünecektir.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

      Linux'ta işler bu kadar basit değil maalesef. Linux kullanmak istiyorsan gerekirse tek tek uğraşmayı göze almak zorundasın. @murat'ın söylediği çözüm işe yaramazsa Google'dan ilgili sürücüyü bulma konusunda yardım almak gerekecek. Ekran kartının tam modeli ve kullandığın Linux sürümünün tam sürümünü aratıp ilgili sürücü bulunabilir.

      Örneğin: NVIDIA GeForce 930M Linux Manjora driver gibi..

      omercik omercik (9418)