Linux'ta yazılımlar geliştirmek için hangi programlama dilleri tercih edilmelidir

Merhaba,

Linux için yazılım geliştirmek istiyorum. Hangi programlama dillerini tercih etmeliyim? @alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

  • Sahiden yapabilirmisin böyle bir şey? Süpersin yahu! :) temmuz 5 yıl önce
  • Ben o linux'ü kullanamıyorum bile (Kullanırken bayağı zorlanıyorum, kullanımı çok zor ve sistem olarak yabancı geliyor bana). Onca tecrübeme rağmen.. temmuz 5 yıl önce
  • @temmuz Linux'u kullanabiliyorum fakat yazılım geliştirebilir miyim tam emin değilim :) toprak34 5 yıl önce
  • Düşünüyorsun ya.. Bu bile az şey değil. Aferin sana :) @toprak34 temmuz 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Çok uzatmayacağım:

Linux için uygulama geliştirmek istiyorsan bunun için pek çok programlama dilinden faydalanabilirsin.

  • Java
  • Pyhton
  • Google Go
  • C# (https://www.monodevelop.com/ adresine bakabilirsin, C# ile yaz Linux, Windows ve macOS da çalışsın)

alattin alattin (16984)