Linux Tabanlı Bir İşletim Sistemi Nasıl Yapılır?

Merhabalar Ben ve Arkadaşlarım Beraber Bir Linux Tabanlı İşletim Sistemi Yapmak İstiyoruz, Kısacası Linux Dağıtımı. Nasıl yapılır? veya Kolay Yolu Varmıdır? Bu Konuda Bana Yardımcı Olacak Arkadaşlara Şimdidem Teşekkürler.

atitooyundayt atitooyundayt (5)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    https://www.linuxfromscratch.org/ bu adresi incelemeni öneririm. Linux From Scratch (LFS) adım adım kendine özgü Linux tabanlı bir işletim sistemi oluşturmanı sağlayan bir sistem. Başlangıç için ideal.

    Bir işletim sistemi geliştirmek,Linux tabanlı bir işletim sistemi de olsa kolay,basit bir işlem değil.

    hakan hakan (15424)