LockApp.exe nedir?

Merhaba,
Görev yöneticisine baktığımda "LockApp.exe" diye bir şey çalışıyor. Durum olarak "Askıda" gösteriliyor. LockApp.exe nedir?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Webde rastladığım LockApp.exe hakkında bazı bilgiler:

    "LockApp.exe Windows'un önemli bir parçasıdır ve nadiren sorunlara neden olmaktadır. \ Windows'un: LockApp.exe dosyası C bir alt klasöründe yer almaktadır.

    LockApp.exe dosyası, bir Windows çekirdek sistem dosyasıdır.

    ...Dosya Microsoft'tun güvenilir dosyasıdır. Bu nedenle teknik güvenlik değerlendirmesi % 3 tehlikelidir".

    Alttakide benim sistemimde LockApp araması sonuçları:

    Sonuç:

    LockApp dosyası bir sistem dosyasıdır ve biz sıradan kullanıcılar bütün sistem dosyalarının fonksiyonlarını detaylı olarak bilemeyebiliriz ve zaten bilmemizde gerekmez. Eğer şüpheli bir davranışı yoksa ve sistem problemsiz çalışmaktaysa..

    Şüpheli durumlardada ise ilk yapılması gereken sistemde güvenilir bir virüs taramasıdır. Sonrası için gerekirse gelişmelere ve ihtiyaçlara göre devam edilir.

    temmuz temmuz (12505)