Login failed for user IIS APPPOOL\<sunucu adı> hatası

Asp.Net uygulamasında SQL sunucu  üzerinde bulunan ASPNET veritabanına erişmek istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum:

Server Error in '/' Application.
Cannot open database VERITABANI  requested by the login. The login failed.Login failed for user 'IIS APPPOOL\SUNUCU'

            An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

         Exception Details:System.Data.SqlClient.SqlException: Cannot open database Veritabanı; requested by the login. The login failed.Login failed for user 'IIS APPPOOL\<sunucu adı'

Yerel bilgisayarda çalışan uygulama aynı ayarlar ile Windows 2008 ve SQL server bulunan sunucuda çalışmıyor ve hata veriyor. SQL Kullanıcı adı parolası doğru.

Login failed for user IIS APPPOOL\<sunucu adı> hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatayı çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

    1. IIS Manager'i çalıştırın.
    2. Application Pools altında hata aldığınız uygulamaya ait Application Pool'u seçin.
    3. Sağ taraftan Edit Application Pool altından  Advanced Settings tıklayın.
    4. Process Model bölümünde identity'i LocalSystem olarak değiştirin.

    Bu işlemden sonra Login failed for user IIS APPPOOL\<sunucu adı> hatası çözülecektir.

    alattin alattin (16999)