logitech 5+1 ses sistemini led tv'ye bağlama nasıl yaparım

logitech z 540 marka ses sistemim var bunu phılıps marka led tv'ye bağlamak istiyorum.Bağlantı yaptım,ayrı bir ara kablo alarak tv'nin kulaklık çıkışından ses aldım yalnız sesi tv'nin kumandasın ayarlayamıyorum ses sisteminden yapıyorum. benim yapmak istediğim sesi tv'nin kumandasın azaltıp çoğaltmak.bilen varsa yardımcı olsun takıntı oldu bunu yapmam gerek.

ahmettaha ahmettaha (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    TV'İnin ses çıkışlarıyla 5+1'in girişlerinin çeşitlerini (compasite rca, digital, coaxiel vb) belirtmelisin. Hiç anlamıyorsan resimlerini çekerek konuya ekleyebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • resimlere bak çıkışlar belli ahmettaha 8 yıl önce

    bu tv nin arka görüntüsü

    ahmettaha ahmettaha (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ses sistemin analog ve RCA girişlere sahip özellikli. Ama gönderdiğin resimlerde televizyonun RCA ses çıkışları görünmüyor. Eğer varsa altta (bilgisayar vga girişininde olduğu) o tam görünmeyen kısımda olabilir. Oraya bir bak bakalım yuvarlak kırmızı ve beyaz renkli bağlantı yuvaları varmı ve varsa altlarında bir yazı varmı (in, out veya giriş, çıkış gibi)? temmuz 8 yıl önce
    • evet scart çıkışının yanındaki vga çıkışı mavi renkte diğerleri zaten hdmı çıkışı ne yapmak lazım şimdi ahmettaha 8 yıl önce
    • ama sizin söylediğiniz in, out gibi yazılar yok ahmettaha 8 yıl önce
    • Senin vga portu ile bir işin yok. Sadece yeri tarif için ondan söz ettim ve onun yanında (yani resimde tam görülemeyen bağlantılar bölümünde) kırmızı ve beyaz bağlantı noktaları varmı, onu sordum. Yoksa hiç uğraşma, kulaklık bağlantısı haricinde televizyonundan ses sistemine bağlanamazsın. Haliyle ses seviyesi ayarlamayı ancak kulaklık üzerinden (sende ses sistemi üzerinden) yapabilirsin. temmuz 8 yıl önce
    • anladım tamam sağolun ahmettaha 8 yıl önce