LOL ALT+TAB oyun geçişi siyah ekran sorunu

merhabalar ben yeni 120gb SSD aldım mesela Alt Tab yapıyorum League Of legends oyununa giriyorum ekran kararıyo 1-2 saniye bekleyip açılıyor ama önceden hemen açılıyordu böyle bir sorun yoktu önceden formatı bilgisayarcı atmıştı şimdi ben attım ama atarken Yerel Disk C yi Biçimlendirdim Windowsu SSD ye yükledim sorun çözülmedi.Yardımcı olabilecek varmı Özellikler:Nividia Gt1030 DDR4 4GB 2133mhz ram Pentinium G4600 işlemci

usta09 usta09 (37)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    LOL forumlarına baktım biraz. Orada alt tab siyah ekran sorunu ile ilgili şöyle bir çözüm sunulmuş

    Windows 10 odaklanma yardımını kapatın demişler.

    1. Saatin olduğu sağ alt köşede bildirim simgesini tıkla
    2. Odaklanma yardımı simgesini bul (aşağıda sarı çerçeve)
    3. Bir kaç defa tıkla önce kapalı konumuna geldiğinde bırak.

    Odaklanma yardımı kapatma

    Lol Alt tab siyah ekran sorunu çözümü için diğer bir çözüm önerisi olarak da ekran ayarını tam ekran değil de borderles (kenarlıksız) olarak ayarlayın demişler. Lol oynamadığım için bu ayar tam nerededir bir fikrim yok açıkcası.

    Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsin: Asus GT 1030 Windows 64 bit sürücüsü indir

    Çözüm:

    Kullanıcı ekran kartının bir önceki sürümünü yükleyerek, League Of legends alt tab siyah ekran sorununu çözmüştür. Benzer bir sorun yaşıyorsanız ve ekran kartınızın sürücüsü en son sürümse, siz de bir alt sürücüyü indirin ve kurun.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • kardeşim teşekkürler. sorun devam ediyor ETS 2 gibi oyunlardada var bu ya FPS düşüşü de yaşıyorum. 250fps nin aşağısında inmeyen pc 110 fps lere kadar iniyor ya buna düzgün bir format atsak birşey olurmu acaba diske zarar verirmiyiz ki usta09 5 yıl önce
    • Bir öneri daha ekledim onu da denesene @usta09 formatla diske zarar vermezsin merak etme. Bir sorun olmaz. hakan 5 yıl önce
    • Bazıları da ekran kartının sürücülerini güncelleyerek sorunu çözmüşler. Sen ekran kartını yaz ben sana doğrudan sürücü linki vereyim oradan güncelle @usta09 hakan 5 yıl önce
    • ASUS GT 1030 usta09 5 yıl önce
    • @usta09 cevabıma bir link ekledim oradan GT 1030 sürüsücünü indirip kurar mısın? hakan 5 yıl önce
    • sürücüyü yükledim düzelmedi ya usta09 5 yıl önce
    • cevabıma eklediğim borderless ayarını denedin mi? @usta09 hakan 5 yıl önce
    • evet denedim usta09 5 yıl önce
    • @usta09 sen format atmak istiyorsun sanırım. Dilersen tekrardan bir formatla hakan 5 yıl önce
    • Sorunu Çözdüm Ekran kartının En Güncel Sürümünün Bir Alt Sürümünü Yükledim Çözüldü tavsiyelerin için teşekkür ederim. usta09 5 yıl önce
    • @usta09 nasıl çözdüğünü buraya yazman iyi oldu. Başlakaları da bundan yararlanacaktır. hakan 5 yıl önce

    Formattan sonra tüm güncellemeleri yükledin mi?

    Sürücülerini güncelledin mi?

    Bana sanki güncelleme kaynaklı bir bug / hata varmış gibi geldi. Daha önceden böyle bir sorun yoksa ve formattan sonra ortaya çıktıysa muhtemelen güncelleme veya sürücü hatası yaşıyorsundur.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Driver Booster İle Güncellemeleri Yükledim Ardından Yeniden Başlattım Yine Aynı Formatı Windows un Sitesinden indirdim belki düzelir diye 2 defa format attım yine aynı usta09 5 yıl önce
    • Windows un hangi sürümünü kullanıyorsun? Windows güncellemelerini yükledin mi? Windows update üzerinden? @usta09 murat 5 yıl önce
    • Windows 10 Pro Güncellemelerin Hepsini Yükledim.Belki Ayarlarda bişiy vardır dedim ama windowsu sıfırladım yaklaşık 2 saat önce aynı usta09 5 yıl önce