LOL'de FPS sorunu yaşıyorum. Nasıl çözebilirim?

LOL'de FPS sorunu ve ani drop sorunu yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olur musunuz?

morganflex morganflex (40)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkadaşlar ben FPS sorunumu aşağıda resimde yazdığım ayarları yaparak çözdüm. İlgilenenler için aşağıya resimleri bırakıyorum.

    1. 3D ayarlarını aşağıdaki gibi yapın.
    2. PhysX işlemcisi olarak NVIDIA kartınızı seçin.
    3. Ölçeklendirme modunu "en boy oranı" olarak ayarlayın ve ölçeklendirmenin nasıl yapılacağı seçeneğini GPU olarak seçin.
    4. Daha sonra LOL kısayoluna sağ tıklayın ve Özelliklere tıklayın. Buradan belirttiğim seçeneği işaretleyin.
    5. Son olarak LOL ayarlarına girip yine resimde belirttiğim ayarları yapın.

    Ben FPS sorunumu bu şekilde çözdüm.

    morganflex morganflex (40)
    6 yıl önce cevaplandı

      FPS artışı istiyorsan fotoğraftaki gibi yapabilirsin. Böyle yapınca bilgisayar kaliteden daha çok, performansa önem verir ve oyunlarda FPS artışı görülür.

      toprak34 toprak34 (2026)