Lollipop.exe nedir? Lollipop.exe nasıl temizlenir?

Lollipop bir tür malware yani reklam yazılımıdır. Potansiyet istenmeyen yazılım kategorisindedir. Lollipop.exe internette gezinirken pop-up pencereler vasıtası ile size reklam gösterir. Ayrıca bir yazılım ile birlikte sisteme bulaştığı için bellek ve işlemci kullanarak bilgisayarı yavaşlatır.

Lollipop.exe nedir? Lollipop.exe nasıl temizlenir?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lollipop nasıl temizlenir?

    Lollipop reklam yazılımı işlemci ve belleğinizi kullanarak bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur. Bilgisayarınızdan kaldırmadığınız zaman, internet explorer, chrome, firefox gibi internet tarayıcılarında istenmeyen reklamlar görüntülenebilir. Ayrıca Lollipop virüsü temizlenmediği zaman Windows 7, Windows Vista,Windows 8, Windows XP gibi windows işlemtim sistemlerin geç açılmasına ve çalışma performansının düşmesine sebep olabilir.

    Adware:Win32/Lollipop yani Lollipop virüsü temizleme için aşağıdaki işlemleri yerine getirin:

    Lollipop virüsü Temizleme / Lollipop virüsü Kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Lollipop.exe temizleme

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Lollipop temizleme - adw Cleaner
      ADW Cleaner  Lollipop istenmeyen yazılımını ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Lollipop ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Lollipop  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    Lollipop.exe ve diğer istenmeyen zararlılar temizlemek için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı Lollipop virüsüne karşı tarayın.
      (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
    3. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    4. Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Bu işlemlerden sonra Lollipop virüsü temizleme işlemi bitecektir. Ayrıca bilgisayarınızdaki diğer virüs, malware, rootkit gibi diğer zararlı yazılımlar da temizlenmiş olacaktır. Lollipop virüsü internet siteleri üzerinden, crack, kopya yazılım ve ücretsiz bazı yazılımlardan bulaşır. Zararlı içerik bulunduran sitelerden uzak durursanız Lollipop virüsü gibi virüsler bilgisayarınıza bulaşmaz.

    Program kurulumu yaparken dikkatli olmalısınız. Potansiyet istenmeyen yazılımlar kullanıcıların dikkatsizliğinden yararlanır ve kendini bilgiayara kurar.

    hakan hakan (15424)