Lsmose.exe virüsünü nasıl temizlerim?

Bilgisayarımda Webroot Secure Anywhere adlı antivirüs programı tarafından tespit edilen lsmose.exe ve lsmosee.exe adında iki tane virüs var. Program bu virüsleri siliyor ama bilgisayar yeniden başladıktan sonra tekrar geliyor. Yardımcı olur musunuz?

Ekran görüntüsü: https://i.hizliresim.com/y3Y3Q9.jpg

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sadece bir tane virüs programıyla mı tarattınız? Başka bir program denemediniz mi? Şunları da deneyin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Dediğiniz uygulamaların 3 ünü indirdim. 1. Sıradaki Malwarebytes Anti-Malware tarattım. Webroot Secure Anywhere programın bulduğu Lsmose.exe ve Lsmosee.exe virüsünden farklı virüslerde buldu. Onları temizledi. Karantinaya aldı. Sorunum düzeldi daha gelmedi Lsmose.exe. Diğer 2 antivirüs programlarını da çalıştırdım onlarda virüs buldu. Onları temizlettim. Şuan sorun yok. Teşekkür ederim. oguzhan34 6 yıl önce

    LSMOSE ile alakalı işlemleri görev yöneticisnde takip et, genellikle ya lsmose.exe diye bir işlem olacaktır veya dsakfsadlfsaçsadçgl tarzı şeyler,

    Gizli dosyalar ve klasörleri gösterme seçeneği açıkta olsun.

    [BURASI TEHLİKELİ! EĞER NEYAPTIĞINI BİLMİYORSAN TAMAMEN HİÇ UYGULAMA]

    regediti açıp [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] klasörüne git ve orda olan şeylerin fotosunu çekip yolla

    jhrino jhrino (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Görev yöneticisi ekran görüntüsü : https://i.hizliresim.com/0BvzY9.png ve Regedit Ekran görüntüsü : https://i.hizliresim.com/MvNDNQ.png oguzhan34 6 yıl önce

    Sana Trojen.Bitcoinminer virüsü bulaşmış. Detaylı bilgi için Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir? (tıkla)

    ve @jhrino 'nun yöntemi benim pek içime sinmedi.

    toprak34 toprak34 (2026)