Lukitus virüsü ile resimlerim şifrelendi

Bilgisayarıma lukitus virüsü bulaştı. Resimlerimin uzantısı .lukitus oldu. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

barisgfb barisgfb (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Lıkitus Virüsü nasıl temizlenir? (tıkla) Bu soruyu önceden sormuşsunuz.

    @alattin abi :) Hala çözüm yok değil mi?

     (Virüse)

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Maalesef çözüm yok Toprak alattin 6 yıl önce

    burada paylaşılmış bi bak istersen işine yarar.

    link : https://uzmanim.net/soru/lukitus-virusu-nasil-temizlenir/80871

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    6 yıl önce cevaplandı

    bunu denedim olmadı bilgisi olan başka biri varmı

    barisgfb barisgfb (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    Lukitus bilinen fidye virüsleri (ransomware) arasında en tehlikelilerden biridir. @toprak34'ün paylaştığı ilgili linkte @alattin hocamın belirtmekte olduğu gibi fidye virüslerinden kurtulmak kolaydır ancak fidye virüslerinin şifrelediği dosyaları kurtarabilmek ya imkansızdır ya da imkansıza yakındır.

    Bazı fidye virüslerinin çözümü uzmanim.net'te verilmiştir ancak lukitus virüsü için şuan bilinen bir yöntem yoktur. Eğer dosyaların hayati önem taşımıyorsa format at gitsin.

    omercik omercik (9418)