Lütfen yardımcı olun...

Merhabalar,

Benim Samsung np350v5c-s0dtr notebook um var. İ5 işlemci, 4 gb 1600 mhz ram, intel hd graphics 4000 + amd radeon 7670m birleşik ekran kartı var. Kardeşim küçükken ekranını tamamen kırdığından hdmi ile lcd tv de masaüstü bilgisayar gibi kullanıyordum 2 senedir. Fakat biosunun boot menüsünde sıkıntı olduğu için midir amd ekran kartını yüklediğim anda mavi ekran hatası alıyordum. Bu arada windows 10 pro kullanıyorum. Bende hangi driverı yüklesem aynı hatayı aldığımdan bios ile ilgili olduğunu düşünüp cmos sökülemeyen lehimli pili çıkarttım ve 20 dakika civarı bekledim sonra tekrardan lehimledim. Teknik lise okuduğumdan bu işlem hakkında bilgiliyim. Fakat tekrar bilgisayarı topladığımda bu arada power tuşu ve iki usb nin de olduğu bölüm flex kablolu olan o bölümde çıkık olduğundan ben flex kabloyu eskiden anakartın soketine sokup klavyenin altından öyle açıyordum notebook u tetikleyerek yine tetiklediğimde touchpad in altındaki power ışığının yanındaki mavi ışık 6-7 saniye yanıp sonra söndü ve hala o durumda. Ne fan çalışıyor ne de harddisk. Bende araştırma yaptım ve biosun çökmüş ya da silinmiş olduğuna dair bilgiler buldum internette. Çünkü eskiden power a bastığımda çıkan başlangıç sesi dvd den ve hdd den gelen ses artık yok bios taramasının olduğu. Bu arada bios sürümüm AMİ P09ABE. Ben bios pilini sökmeden önce 2 seneden fazladır kullanıyordum. Ekran kartının yüklenmemesi yüzünden bu durumlara geldim. Yapıp notebook un internette yedek parçalarını satıyorlar tekrardan dış kısmını ve dediğim power butonunun ve usb lerin olduğu kısmı alıp tekrardan toplamak istiyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

gutla gutla (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ekran kartınıza grekli olan driveri bulur ve yükler Driver Toolkit http://www.drivertoolkit.com/

    öncelikle bu sorunu çözdükten sonra diğer sorunlar belli olur

    candan candan (4301)