Maalesef Asus launcher durdu hatasını nasıl çözerim?

Telefonda hiç bir işlem yapamıyorum  ekranımda kaldı maalesef asus launcher durdu hatası hiç bir şey yapamıyorum telefonu kapama tuşuyla açıp kapatmaktan başka hiç bir şey yapamıyorum telefonun modeli asus zenfon 5

kullanici988627 kullanici988627 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önc bataryayı çıkarır ve yeniden takar denersin.

    Düzelmezse telefona hard reset atarsın (fabrika ayarlarına dönersin) düzelir:

    1. Telefonunu kapatırsın
    2. Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basılı tutarsın
    3. Boot seçenekleri gelene kadar basmaya devam edersin
    4. Sesi Azalt tuşu yardımıyla Factory Reset'i seçip, Açma (Power) tuşuna basarsın
    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • artık unfortunately setup wizard has stopped hatası veriyor sürekli değişen tek şey hatanın ismi oldu kullanici988627 5 yıl önce
    • Hard reset attınmı? @kullanici988627 temmuz 5 yıl önce
    • Factory Reset attım telefonda hiç bir işlem yapamadım için hard reset atamadım kullanici988627 5 yıl önce
    • Yukarıdaki (mesajımdaki) tarifime göremi yaptın? Bir daha dere, düzelmesi lazım. temmuz 5 yıl önce
    • evet yukarıdaki tarife göre yaptım şimdi bir daha yaptım düzelmedi yardımın için çok sağol. Yarın bir teknik servise falan götürürüm kullanici988627 5 yıl önce
    • Sende sağol. Hard resete rağmen hala neden çözüm olmadı doğrusu anlayamadım. Halbuki hard reset tüm yazılımsal problemleri çözmeye muktedir bir araçtır, öyle bilinir. Bu durumda sen yine araştırmaya devam edersin. Kolay gelsin @kullanici988627 temmuz 5 yıl önce

    Maalesef Asus launcher durdu gibi hatalar bazen yüklü olan başka bir uygulamadan kaynaklanabiliyor. Bunu da bulmak oldukça güç.  Örneğin bir dönem Google Music bazı samsung telefonlarda Maalesef launcher durdu gibi bir hataya sebep oluyordu.

    Benim önerim alternatif bir launcer yüklemen. Google Play üzerinde pek çok launcer program var.

    Nova Launcher bunlardan biri.  Nova Launcer buradan indirebilirsin: Nova Launcer indir

    Maalesef Asus launcher durdu hatası hard reset / fabrika ayarına geri dönme işleminden sonra da devam ediyorsa o telefondan çok hayır beklememek gerekiyor. Benim gözlenlediğim genelde artık ömrünü tamamlayan telefonlarda Maalesef  launcher durdu hatası ortaya çıkıyor. Benim karşılaştığım tüm Maalesef Asus launcher durdu  gibi hata alan telefonlar servise gitse bile düzelmedi.

    Bu soruna da bellekteki fiziksel bozulmalar soruna yol açıyor diye düşünüyorum.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Anladım teşekkürler ilginiz için.Benim kafama takılan şey bu hatanın sebebi bir virüs yada zararlı bir yazılım olabilir mi ? kullanici988627 5 yıl önce
    • @kullanici988627 elbette olabilir. Pek çok zararlı yazılım hard reset ile silinir. Bazıları silinemeyebiliyor. O zaman temiz ROM yüklemek gerekir temiz rom da işe yaramazsa o zaman fiziksel bir sorun var demektir. hakan 5 yıl önce