MAC adresi engelleme yapamıyorum

Mac adresi engelleme sonucunda yabancı cihazların modemime bağlanmasını engellemiş oluyorum sanırım tplink marka modem kullanıyorum ve Mac adresinden engelleme yapmama rağmen engelleme yaptığım cihazlar bağlanmaya devam ediyorlar. Yön olarak hem giden hem gelen deniyorum her ikisini aynı anda deniyorum ama yine de engelleyemiyorum.

Yaşadığım MAC adresi engelleme sorununu nasıl çözebilirim?

nurcetn nurcetn (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Daha önce böyle bir konu uzmanim.net üzerinde açılmıştı. İsterseniz ilk olarak onu inceleyebilirsiniz. MAC adresi engellerken;

    • Yazılan mac adreslerini engelleme
    • Yazılan mac adresleri dışında kalan tüm mac adreslerini engelleme

    seçenekleri vardır. Burada bir yanlış yapıyor olabilir misiniz. Ayrıca bazı modemlerde mac adresleri yazılırken adreslerin arasına - yerine : konulabilir. Bu tarz basit yanlışlıklar yaşıyor olabilirsiniz.

    Mac Adresi Engelleme nasıl yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)