Mac NTFS dosya sistemi okuma yazma işlemi

Seagate Marka bir harici diskim var. PC de buna dosya kopyalama yapabiliyorum. Dosya sistemi NTFS'miş bu sebepten MAC bilgisayarda okuma yapabiliyormuşum fakat yazma yapamıyormuşum.

MAC bilgisayarda NTFS diske yazmak mümkün değil mi? Pc'deki gibi hem okuma hem de yazma işlemi yapamaz mıyım?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Seagate'in Mac İşletim Sistemi için NTFS Sürücüsüleri mevcut.

    NTFS Sürücüsü (5 MB), NTFS bölmesini desteklenen Seagate disklerine okuma ve yazma olarak eklemenizi sağlar (NTFS normalde MacOS’ta salt okunur olurdu), böylelikle disk, Mac OS çalışan bir bilgisayarla Windows çalışan bir bilgisayar arasında dosyayı sürükleyip bırakmak için kullanılabilir.

    1. Seagate'in Mac İşletim Sistemi için NTFS Sürücüsü adresinden NTFS Mac sürücülerini indirin.
    2. Kurulumu başlatmadan önce, diskin bilgisayara bağlı olduğundan emin olun.
    3. İndirdiğiniz NTFS_for_Mac_with_restart.dmg dosyasını çift tıklatın.
    4. Kurulum yönergelerini izlereyek kurulumu tamamlayın.

    Sürücü yüklendikten sonra NTFS formatındaki Seagate diskleri MAC ortamında okuma yazma yaparak kullanabilirsiniz.

    cemphp cemphp (651)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Bu siteyi çok seviyorum. çok teşekkürler :) ceyda 10 yıl önce