MacBook Air kullaniyorum. Pil sarj olmuyor. Battery control uygulamalarina gore batarya sorunu yok. Ne yapmam gerekir?

Bilgisayarim MacBook AIR MID-2012.

Yaklasik 8-10 ay once orijinal bataryasini Amazondan aldigim yeni bir batarya ile degistirdim. Servis dogrudan yeni pil satma derdinde. 650 TL istiyor.

ahmettin ahmettin (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şarj adaptöründe sorun olabilir mi? Kontrol ettiniz mi?

    Bataryanız sağlam fakat şarj adaptöründe bir sorun olabilir, kablosunda ezilme vs olabilir.  Genelde bu sorun oluyor. Adaptörün bilgisayara bağlantı noktasında ezilme, içte kopma gibi sorunlar oluyor.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sarj adaptoru normal calisiyor. Bazen %84 e kadar ciktigi oluyor sonra gunlerce %1 den yukari cikamiyor.

      ahmettin ahmettin (1)