Macbook Air wifi sorunu

Arkadaşlar merhaba, Eylül ayında m1 macbook air aldım. O günden bu güne ethernet kablosuyla internete bağlandım.

Wi-fi ile bağlandığım zaman inanılmaz bir hız düşüşü yaşıyorum. Saniyede 6mb indiren internet 20/30 kb anca indiriyor siteye bile zar zor giriyorum.

İnternette "Eğer ki kesin olarak Wi-Fi kullanmanız gerekiyor ise, kendinize 802.11ac destekleyen (5 GHz) bir modem almanız gerekmektedir." şeklinde açıklamışlar. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Ek olarak önerebileceğiniz çözüm yöntemleri nelerdir?

ahakan ahakan (100)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, Mac bilgisayarınızdaki wi-fi kartınızın driverlerini güncellemeyi denediniz mi?

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

    • macOS Monterey 12.0.1 yüklü şuan ve güncelleme gözükmüyor bahsettiğiniz şey bu muydu? ahakan 2 yıl önce

    Arkadaşlar eski modemi 5 GHz destekleyen modem ile değiştirdim sorunum çözüldü.

    ahakan ahakan (100)