Macbook Pro açılışta işletim sistemi seçme

Macbook Pro üzerinde hem Windows 7 hem de OS X yüklü.  Hep Windows 7 üzerinden açılış yapılmış. Şimdi ben OS X ile açmak istiyorum. Başlangıçta işletim sistemi seçmeme yarayan bir ekran gelmiyor. Tekrardan OS X ile nasıl açabilirim? OS X ile açılış için yapmam gereken özel bir işlem mi var?

sedapekmez sedapekmez (624)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows'tan farklı olarak MAC bilgisayarlarda açılışı farklı bir işletim sisteminden yapmak için options tuşuna basılı tutmalısınız.

    1. MAC'i kapatın.
    2. Klavyede CMD tuşu yanındaki üzerinde alt yazan tuşa basılı tutun.
      MAC Options tuşu
    3. Bilgisayarı açın.
    4. Karşınıza bir menü gelene kadar bekleyin.
    5. Macintosh HD, Windows yazan ekran geldiğinde alt tuşuna basmayı bırakın.
    6. Ok tuşları ile Machintosh HD seçeneğini seçin.
    7. Enter tuşuna basın.

    Artık MacBook Pro OS X ile açılacaktır.  Tekrardan Windows ile açmak isterseniz

    1. Elma menüsünden  System Preferences'e girin.
    2. Startup Disk'i seçin.
    3. Bir sonraki açılışta hangi işletim sistemi ile açılsın istiyorsanız, Windows veya Macintosh HD birini seçin ve Restart'ı tıklayın.
    alattin alattin (16984)