MacKeeper silme - MacKeeper nasıl silinir?

Mac bilgisayarımda MacKeeper adında bir uygulama var. Sürekli kendi kendine açılıp bilgisayarda virüs olduğunu söylüyor. Virüsleri temizlemek istediğimde Etkinleştir ve Düzelt botununa tıkladığımda beni satın almaya yönlendiriyor. MacKeeper Nedir?  MacKeeper güvenilir bir uygulama mı? MacKeeper nasıl silinir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MacKeeper nedir?

    MacKeeper, Mac bilgisayarlarda sözde performans artışı sağlayan bir yazılımdır. Fakat genelde kullanıcıyı korkutarak ya da kandırarak MacKeeper yazılımını satın alması yönünde uyarılar veren kötü amaçlı bir programdır.

    Mac bilgisayarların başına bela olan bu yazılım genelde başka programlar ile birlikte kurulur ya da girmiş olduğunuz bir web sitesinde açılan "Bilgisayarınızda Virüs var" "Macbook'unuz tehdit altında" gibi sahte uyarı pencereleri ile sizi yönlendirerek MacKeeper adlı uygulamayı yüklemeniz için sizi yönlendirir.

    MacKeeper virüs olmamakla birlikte MacKeeper yazılımını geliştiren firmaya kullanıcıları kandırdıkları sebebi ile davalar açıldı. MacKeeper güvenilir bir yazılım değildir.

    Eğer Mac bilgisayarınızda MacKeeper varsa mutlaka kaldırmalısınız.

    MacKeeper Silme -  MacKeeper Kaldırma

    MacKeeper silme işleminde öncelikle uygulamayı sonlandırmak gerekiyor. Yoksa MacKeeper adlı öğe açık olduğu için çöp sepetine taşınamıyor uyarısı alırsınız.

    1. MacKeeper kaldırma için öncelikle MacKeeper yazılımını sonlandırmaniz gerekiyor.
    2. Elma menüsünden Çıkmaya zorla seçeneğine gelin.
    3. Uygulamadan çıkmaya zorla penceresinde MacKeeper seçin ve çıkmaya zorla butonuna basın.
    4. Daha sonra Git > Uygulamalar altında MacKeeper bulun.
    5. MacKeeper uygulamasını çöpe sürükleyin.

    Bu işlemden sonra MacKeeper bilgisayarınızdan silinmiş olacaktır.

    alattin alattin (16999)